Czy warto zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową?

0
232

Planując urlop nad wodą warto zadbać o kwestie bezpieczeństwa – nie tylko naszego ale i naszych najbliższych. Morze, jeziora czy rzeki to miejsca, które sprzyjają nie tylko pływaniu ale i uprawiania wielu sportów wodnych. Pływanie na desce, kajaki, motorówki – wybór jest szeroki, a oferta kierowana także tym, którzy doświadczenia nie posiadają. Jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez wodę, pamiętaj o założeniu kamizelki ratunkowej.

Kto w szczególności musi pamiętać o kamizelce ratunkowej?

O kamizelce powinien pamiętać każdy szczególnie jeśli wypływamy na głęboką wodę. W pierwszej kolejności zadbajmy o najmłodszych i tych, którzy nie umieją pływać. Kamizelka ratunkowa skonstruowana jest tak aby utrzymać człowieka na powierzchni. Także osobę, która jest nieprzytomna. Specjalny kołnierz to największy atut – utrzymuje głowę poszkodowanego na powierzchnią wody, dzięki czemu nie będzie on narażony na zachłyśnięcie się wodą.

Kamizelka ratunkowa utrzyma na powierzchni każdego, także osobę, która nie umie pływać. Pamiętajmy jednak o tym żeby niepotrzebnie się nie narażać i zachowywać się ostrożnie w każdej sytuacji. Kamizelki ratunkowe wykonane są najczęściej z materiałów jaskrawych, zaopatrzonych w odblaski dzięki czemu widoczność jest dobra także w czasie niekorzystnych warunków.

Wada kamizelki ratunkowej? Jedyną wadą jest to, że może ograniczać ruchy – pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i to nim kierujemy się w pierwszej kolejności.

Profesjonalistom, a także osobom, które potrafią pływać i czują się dobrze w wodzie poleca się kamizelkę asekuracyjną. Ruchy nie są ograniczone co pozwala na pełnie możliwości podczas wiosłowania czy wykonywania innych czynności.

Dlaczego muszę zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową planując urlop?

Kamizelki ratunkowe to gwarancja bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Nad wodą możesz czuć się pewnie, pamiętaj jednak, że niektórych sytuacji nie można przewidzieć. W przypadku utraty przytomności spowodowanej uderzeniem czy szokiem kamizelka utrzyma Cię na powierzchni. Dzięki odblaskom zostaniesz dostrzeżony, a pomoc nadejdzie szybko.

Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo najmłodszych – dzieci. Nie ważne czy umieją pływać czy nie. Nie ważne jak czują się na wodzie. Przy każdej aktywności wodnej zaopatrz pociechę w kamizelkę ratunkową.

Planując urlop nad wodą pamiętaj nie tylko o kamizelce lecz o  roztropności. Prawidłowo wykonywane aktywności, ostrożność i świadomość to to o czym musimy pamiętać w szczególności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Artykuł przygotowany dzięki GoSUP.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here