Dlaczego wybrać soczewki zamiast okularów

Soczewki czy okulary – to jedna z głównych kwestii, które zajmują osoby dowiadujące się o wadzie wzroku. Współczesne technologie wykorzystywane do produkcji soczewek kontaktowych umożliwiają najczęściej stosowanie jednego i drugiego rozwiązania. Jakie zalety mają okulary i soczewki i dlaczego warto wypróbować oba te sposoby korygowania wzroku?

Właściwości okularów

Zastanawiając się: soczewki czy okulary, najczęściej automatycznie sięgamy po to drugie rozwiązanie, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata. Oczywiście, dobrze dobrane okulary mogą w ciekawy sposób podkreślać rysy twarzy i stanowić interesującą część naszych stylizacji. Część osób ulegająca modzie na noszenie okularów dodaje sobie nimi powagi, używając w nich szkieł o zerowych wartościach. Wygodna jest też pielęgnacja okularów, wymagających jedynie przecierania co jakiś czas miękkimi ściereczkami lub umycia wodą z mydłem. Jednak dla wielu osób okulary stanowią przeszkodę, np. przy treningach sportowych czy w czasie niepogody, kiedy szkła zaparowują po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zachować dotychczasowy komfort życia, a jednocześnie skutecznie korygować wady wzroku, dobrym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe.

Właściwości soczewek

Soczewki kontaktowe Acuvue są produkowane z niezwykle delikatnego i miękkiego materiału hydrożelowego, który jest niemal niewyczuwalny na powierzchni oka. Skutecznie przepuszczają tlen i pozostawiają oczy odpowiednio nawilżone przez cały dzień, nawet przy pracy przed monitorami komputerów lub w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlatego soczewki Acuvue nowej generacji mogą bezpiecznie nosić zarówno nastolatki i dzieci, jak i osoby po 40. roku życia, u których występuje często prezbiopia, wymagająca korygowania wzroku przy patrzeniu z bliska i w dal. Możliwe jest także korygowanie takich wad wzroku, jak krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm – więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary

Wygoda noszenia soczewek kontaktowych jest doceniana przede wszystkim przez osoby, dla których sport i aktywny tryb życia stanowią ważny element codzienności. Nie muszą się one obawiać wypadnięcia czy zniszczenia soczewki w czasie biegania czy nawet pływania, jeśli używają okularków chroniących oczy. W soczewkach kontaktowych nie odczuwają one również niewygody związanej ze zmianą temperatury otoczenia, powodującą parowanie szkieł w okularach. Można nosić je wymiennie z okularami lub używać wyłącznie soczewek kontaktowych, zapewniając sobie w ten sposób komfort na co dzień i zdrowie oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here