Jak anulować zakup na Allegro?

Obecnie allegro.pl, jest jedną z największych i najczęściej wykorzystywanych stron do dokonywania transakcji zakupu oraz sprzedaży. Strona pozwala konsumentom na przeglądanie milionów przedmiotów wystawianych na aukcjach, bez wychodzenia z domu. Sprzedawane są nie tylko ubrania i sprzęt elektroniczny, ale również żywność, usługi, oferty pracy itd.

Jak anulować zakup na Allegro?W przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, nierzadko zdarza nam się uznać, zanim jeszcze wrócimy do domu, że nabycie danego produktu było błędem. Czasami wynika to z faktu, iż zobaczyliśmy podobny towar, w innym sklepie, jednak był on bardziej atrakcyjny pod względem wizualnym bądź materialnym. Zdarza się również, że po prostu dojdziemy do wniosku, że dany zakup jest nam niepotrzebny, a nabyliśmy go w chwili euforii. W takim przypadku, zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, mamy czternaście dni na zwrot zakupionego towaru. Musi być on jednak nieużywany i oczywiście nieuszkodzony.

Pochopnych zakupów dokonujemy również w internecie, w tym na aukcjach allegro.pl. Jeżeli produkt nie został jeszcze wysłany, warto jest zastanowić się jak anulować zakup na allegro. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak postąpić w takiej sytuacji.

Jak anulować zakup na Allegro?

E-mail do sprzedającego

Jedną i zarazem pierwszą z możliwości, którą powinniśmy wykonać jest napisanie wiadomości do sprzedającego. Ważne jest abyśmy przeprosili go za omyłkowy zakup, podając przyczynę i poprosić o anulowanie aukcji. Być może ma on już doświadczenie jak anulować zakup na allegro, więc warto jest go o to zapytać.

Zwrot kosztów wystawienia aukcji

Jeżeli zakupiliśmy towar, a w konsekwencji aukcja została zakończona, to jeżeli zwrócimy go, sprzedający będzie musiał ponownie ją otworzyć. Nieodłącznie wiąże się to z koniecznością ponownego poniesienia przez niego kosztów wystawienia towaru. Ma on możliwość domagania się zwrotu kosztów od serwisu, jednak jest to dość długa i uciążliwa procedura. Dlatego, aby szybko załatwić sprawę, warto jest zaproponować sprzedającemu zwrot kosztów wystawienia aukcji, które zazwyczaj nie są wysokie.

Wiadomość do Allegro

Jak anulować zakup na allegro możemy dowiedzieć się bezpośrednio z serwisu, poprzez napisanie do niego wiadomości e-mail i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Rozwiązanie to jest przede wszystkim skuteczne i właściwe w przypadku gdy nie umiemy dogadać się ze sprzedającym. Jak wynika z powyższego, sposób jak anulować zakup na allegro zależy przede wszystkim od tego, na jakiego sprzedawcę trafimy. Jeżeli mamy szczęście to uda nam się z nim szybko porozumieć i załatwić sprawę, w innym wypadku będziemy musieli jednak skorzystać z pośrednictwa serwisu.

Kilka słów o serwisie Allegro

Jak anulować zakup na Allegro?Allegro to największa platforma do zakupów on-line w Polsce. Jako serwis aukcyjny, Allegro powstało w 1999 roku. W 2019 roku będzie więc świętować dwudziestolecie swojego istnienia. Przez cały ten czas platforma umożliwiała użytkownikom wystawianie na sprzedaż różnego rodzaju przedmiotów. Nie musi być to licytacja trwająca przez z góry ustalony czas. Użytkownicy mogą bowiem określić cenę, za jaką zdecydują się sprzedać przedmiot bez potrzeby licytowania. Nazywa się to ceną „Kup Teraz”. Za wystawienie i sprzedaż przedmiotu właściciel serwisu pobiera stosowną prowizję, dokładnie opisaną w regulaminie i cenniku korzystania. Od około 10 lat Allegro umożliwia swoim użytkownikom wystawianie przedmiotów w tzw. sklepach. Dzięki temu istnieje możliwość wystawienia oferty sprzedaży na dłuższy okres, tworzenie własnych kategorii oraz personalizacja sklepu za pomocą loga oraz indywidualnego wyglądu.

Inne serwisy aukcyjne

W powszechnej opinii Allegro jest w Polsce bezkonkurencyjne. Lwia część rynku to własnie aukcje na tej platformie. Co jakiś czas jednak słychać o kolejnych nowopowstałych serwisach, które chcą przejąć jakąś część rynku. Niegdyś takim serwisem był chociażby Świstak. Ostatnio powstał portal Aligato. A nie możemy przecież zapominać o gigancie, który dobrze radzi sobie poza naszymi granicami, choć ekspansja na polskim rynku zbytnio się nie udała. Mowa tu o amerykańskim serwisie eBay. Dodatkowo coraz głośniej mówi się o poważnym wkroczeniu na nasz rynek serwisu Amazon. Coraz popularniejsze staje się także chińskie Alliexpress. Dla nas, klientów serwisów aukcyjnych, to oczywiście dobre wiadomości. Większa konkurencja oznacza poprawę jakości obsługi oraz obniżenie cen i prowizji. Im większy wybór tym lepiej. Konkurencję dla Allegro stanowią też serwisy ogłoszeniowe typu Olx czy Gumtree, które również skupiają u siebie mnóstwo ogłoszeń dotyczących sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów i usług.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here