Jak jeść mango?

Zdrowy styl życia stał się pasja wielu osób. Otoczeni jedzeniem nafaszerowanym chemią, kosmetykami, które bardzo często powodują alergie, trend bycia fit i eko zyskał tylko na sile. Można to zauważyć w kilku dziedzinach życia i i gospodarki. Siłownie i kluby sportowe oferujące zajęcia są bardzo popularne, a widok osoby uprawiającej jogging czy nordic walking już nikogo nie dziwi. Wraz ze wzrostem świadomości zdrowego stylu życia zmieniły się również zwyczaje żywieniowe części Polaków. Oczywiście nadal jest gro osób, które uważają, że tłuste i kaloryczne jedzenie im nie szkodzi. Na szczęście takich osób jest co raz mniej, a rośnie liczba tych, którzy inwestują w swoje zdrowie. Zdrowy i aktywny tryb życia to jednak nie tylko sport. Mówi się, że zdrowie zaczyna się na talerzu.

W myśl tej zasady, zdrowego, ekologicznego i lekkostrawnego żywienia dużo osób zaczęło wprowadzać do swojej diety większe niż do tej pory ilości warzyw i owoców

W myśl tej zasady, zdrowego, ekologicznego i lekkostrawnego żywienia dużo osób zaczęło wprowadzać do swojej diety większe niż do tej pory ilości warzyw i owocówCo więcej, warzywa i owoce te stały się bazą do tworzenia wymyślnych potraw, niekonwencjonalnych wypieków i pysznych koktajli. Egzotyczne owoce z którymi do tej pory nie miało się za wiele do czynienia, mogą nastręczać sporo problemów. Obranie ananasa czy mango wbrew pozorom nie jest trudne, ale wymaga nieco wprawy. Ważne, aby owoce te były dojrzałe. Mango oraz awokado bardzo łatwo sprawdzić pod względem dojrzałości, urywając szypułkę. Jeśli odchodzi bez problemu, a owoc jest miękki, całość nadaje się do spożycia.

Co prawda niektórzy nie wiedzą jak jeść mango, ale i tutaj po pierwszym razie nie powinno być niejasności

Mango można jeść pokrojone w kostkę, bez żadnych dodatków. Sprawdzi się też doskonale jako baza lub dodatek do koktajli. Idealnie komponuje się z mleczkiem kokosowym i jako dodatek do dań kuchni azjatyckich/orientalnych. Zarówno awokado, jak i mango i ananasa z powodzeniem można nabyć w popularnych sklepach sieciowych, które są dostępne w każdym, nawet niewielkim mieście. W zależności od pory roku ceny tych owoców mogą być różne. Owoce są importowane, więc nie do końca sklep ma wpływ na jego finalną cenę. Chcąc zdrowo się czuć i przez wiele długich lat nie chorować, a także młodo i atrakcyjnie wyglądać, koniecznie trzeba wprowadzić do diety warzywa i owoce. Mają one w sobie szereg witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu. Żywiony nie przetworzonymi produktami organizm, odwdzięczy się ładną skórą i zdrowiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here