Jak napisać ogłoszenie?

Mając trochę odłożonych pieniędzy wpadłem na pomysł uruchomienia własnego biznesu. Mieszkam w dość dużym domu, ze sporą ilością pokoi, które nie do końca są potrzebne naszej rodzinie, każdy kąt swój bowiem ma, a pokoje nadal puste. Postanowiłem więc jeden z nich zaadaptować na potrzeby działalności jakiej zdecydowałem się podjąć. Moja firma miałaby się zajmować przede wszystkim pracą na sztucznych kwiatach. Wpadłem na pomysł zakupu dość sporej ich ilości, po to, aby ręcznie wytwarzać z nich duże ilości wianków, wieńców, ozdób świątecznych oraz wszelkiego typu ozdób z kwiatów sztucznych. Aby jednak mój pomysł mógł być zrealizowany, będę potrzebował kogoś do pomocy. W tym celu, należy dać do naszej małej lokalnej gazety ogłoszenie związane z zakresem obowiązków potencjalnego pracownika. Jednak jak napisać ogłoszenie, które będzie zawierało minimum znaków a maksimum treści (takie tylko bowiem oferuje prasa w naszej małej miejscowości).

Jak napisać ogłoszenie?

Jak napisać ogłoszenie?Napiszę na pewno, że chciałbym, aby to była kobieta z doświadczeniem, na pół etatu, mająca pasję i przede wszystkim umiejętności. Chciałabym, żeby osoba taka przyszła do mnie do pracy bardziej z chęci jak konieczności. Wiadomo, że pracuje się dla pieniędzy, ale trzeba jeszcze chcieć podjąć się takiego, a nie innego działania i wtedy mamy sukces. Praca z przymusu na dłuższą metę jest bardzo nieopłacalna dla pracodawcy, a dla pracownika tym bardziej. Zły, zniechęcony pracownik komponujący kolejny wianek z kwiatów, niestety nie leży u szczytów moich marzeń. Zanim jednak ogłoszenie zostanie umieszczone w naszym czasopiśmie, muszę jeszcze zadbać o kilka istotnych szczegółów.

Koniecznie będzie zakupienie przeze mnie kilku dodatkowych produktów pomocniczych, takich jak druty florystyczne, taśma florystyczna, klej na gorąco, pistolet do kleju, kombinerki, ostre nożyki, nożyczki, sztuczne wianki, gąbki florystyczne i jeszcze kilka innych artykułów. Kiedy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, ogłoszenie będzie mogło ujrzeć światło dzienne. Mam oczywiście dużą nadzieję na szeroki odzew w związku z propozycją pracy, jaką oferuję. Spełnieniem moich marzeń, byłoby bowiem za jakiś czas otworzyć własną kwiaciarnię. Pracę w domowym zaciszu traktuję w tej chwili jako wstęp do dużego kroku w przyszłości. Jak to ktoś kiedyś powiedział – należy walczyć o własne marzenia bo się spełniają. Ja właśnie zaczynam tę walkę i jestem pełen optymizmu na jej powodzenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here