Jak udostępnić internet z telefonu

Aby korzystać z internetu na urządzeniu przenośnym, takim jak chociażby laptop, smartfon czy tablet, musimy połączyć się w jakiś sposób z siecią. Możemy to zrobić korzystając z transmisji danych komórkowych, o ile mamy w urządzeniu odpowiednią kartę sim, a nasze urządzenie obejmuje standardy 3G, 4G, H+, LTE itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast tego podłączyć się pod działającą sieć wi-fi. Wtedy potrzebujemy stosownego modułu w urządzeniu (jest w niego wyposażony współcześnie niemal każdy telefon, tablet i laptop) oraz dostęp do konkretnego wi-fi. Jego źródłem może być router w domu czy też hotspot w restauracji lub galerii handlowej. Musimy znać hasło do sieci, jeśli posiada ona stosowne zabezpieczenia. Współcześnie z darmowego internetu bezprzewodowego można korzystać w centrach dużych miast, galeriach handlowych, restauracjach typu McDonald’s, a także na obiektach sportowych i w niektórych sklepach. Jakość i prędkość takiego internetu pozostawia jednak niejednokrotnie wiele do życzenia.

Jak udostępnić internet z telefonu?

Jak udostępnić internet z telefonuA co jeśli jesteśmy poza domem, nasz pakiet internetowej transmisji danych komórkowych się skończył, w pobliżu nie ma żadnego hotspotu, a my chcemy pilnie się z kimś skontaktować lub zamieścić post na portalu społecznościowym? Jeżeli wyjechaliśmy z kimś znajomym, może nam on udostępnić internet ze swojego urządzenia. W analogiczny sposób możemy my pomóc jemu, w razie potrzeby oczywiście. Ale w zasadzie jak udostępnić internet z telefonu?

Posiadacze starszych telefonów mogą nie mieć tej funkcji, ale w nowszych modelach ta funkcja jest obecna niemal zawsze. Mowa tu o funkcji tworzenia hotspotu wi-fi. To że nasz smartfon obsługuje tą sieć bezprzewodową to jedno, ale niektóre urządzenia potrafią także utworzyć wirtualną sieć, pod którą mogą podłączyć się użytkownicy innych smartfonów, korzystając z naszego internetu. Pamiętajmy, że wtedy ubywa nam megabajtów z naszego własnego pakietu danych, a także że funkcja ta dość szybko rozładowuje baterię.

Przenośny hotspot wi-fi

Aby udostępnić internet z telefonu wchodzimy w ustawienia. Następnie wybieramy opcję sieci zwykłe i bezprzewodowe. W poszczególnych modelach telefonów opcja ta może nazywać się nieco inaczej. W tej zakładce powinniśmy mieć opcje takie jak tryb samolotowy, VPN, sieci komórkowe czy Tethering i punkt dostępu. Nas interesuje ta ostatnia. Klikamy w nią i mamy kolejne opcje. Kiedy wybierzemy przenośny hotspot wi-fi, uruchomimy tą usługę. Z kolei wybierając opcję skonfiguruj hotspot, możemy określić ile osób może jednocześnie korzystać z naszego internetu i jakie hasło muszą podać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here