Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha jeden z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej, który cieszy się powodzeniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. To szybki, skuteczny i co ważne, trwały sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej w razie, gdy regularna dieta i ćwiczenia fizyczne zawodzą. Wyjaśniamy, jak wygląda zabieg liposukcji brzucha, kto może się mu poddać oraz jak postępować po jego wykonaniu.

Liposukcja brzucha – charakterystyka

Liposukcja brzucha to procedura z zakresu chirurgii plastycznej, polegająca na równomiernym usunięciu tkanki tłuszczowej z brzucha i okolic. Zapewnia szybkie i trwałe rezultaty, jednak nie może być traktowana jako środek zastępczy dla diety i aktywności fizycznej. Nie jest zabiegiem odchudzającym, lecz skuteczną metodą modelowania sylwetki i wyrównania proporcji ciała.

Liposukcja brzucha jest obecnie wykonywana przy pomocy różnych technik. Klasyczna przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu tego typu chirurg przy pomocy drobnych nacięć wprowadza pod skórę kaniulę ssącą i za jej pomocą rozbija, a następnie usuwa upłynniony tłuszcz, odprowadzając go do specjalnego zbiornika. Po przeprowadzonym zabiegu nacięcia zostają zszyte i zakryte opatrunkiem. Czas zabiegu zamyka się z reguły w granicach 2 godzin.

Przeciwwskazania do liposukcji brzucha

Pomimo tego, że zabieg usuwania tłuszczu, a zwłaszcza jego nowoczesne odmiany (ultradźwiękowy czy laserowy) należą do grupy mniej inwazyjnych procedur, tak istnieją określone przeciwskazania do liposukcji brzucha. Wśród nich znajdują się m.in. choroby serca, schorzenia układu oddechowego i układu krążenia, żylaki, cukrzyca. Z zabiegu wykluczone są także kobiety w ciąży i osoby zmagające się z infekcjami ropnymi skóry. O ostatecznej kwalifikacji do zabiegu zadecydują także mieszczące się w granicach normy wyniki badań. Wyraźnym wskazaniem do liposukcji brzucha jest z kolei brak efektów podejmowanych prób zrzucenia nadmiaru kilogramów w ramach aktywności fizycznej i diety.

Liposukcja brzucha – postępowanie po zabiegu

W celu zapewnienia właściwego przebiegu procesu rekonwalescencji należy przestrzegać określonych zaleceń lekarskich. Zaraz po zabiegu pacjent otrzymuje indywidualnie dobrany kombinezon uciskowy, którego celem jest usprawnienie gojenia się ran, wchłanianie blizn i zmniejszenie obrzęków. Odzieży tej absolutnie nie należy ściągać przed upływem 24 godzin po liposukcji brzucha. Z reguły zaleca się jej noszenie przez około 3 tygodnie. Ważnym elementem postępowania po zabiegu jest pionizacja i umiarkowana aktywność fizyczna, która zapobiegnie tworzeniu się skrzepów w naczyniach żylnych. Aby usuwanie tłuszczu przyniosło zadowalające efekty istotne jest, by postawić na dobrego specjalistę. O tym, jak zrobić to właściwie, przeczytasz na: https://4lomza.pl/index.php?wiad=52793.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here