Na czym polega implantacja włosów i kiedy warto ją rozważyć?

Gęstość włosów w dużej mierze zależy od genów, jednak również wpływa na nią gospodarka hormonalna organizmu, dieta, czy wiek. Postęp medycyny sprawił, że obecnie możliwe jest zagęszczenie włosów czy nawet ich przeszczep. Dzięki temu mało inwazyjnemu zabiegowi można osiągnąć zadowalający efekt widocznego zagęszczenia włosów, co dla wielu osób oznacza zwyczajnie pokonanie największych kompleksów i dodanie sobie pewności siebie. Kiedy warto rozważyć taki zabieg i co warto o nim wiedzieć?

Skąd wzięła się popularność implantów włosów?

Przyczyn posiadania rzadkich włosów można doszukiwać się w wielu czynnikach, jednak nawet kiedy je znajdziemy i wyeliminujemy, na efekty trzeba zazwyczaj czekać bardzo długo. Ten problem rozwiązuje jednak nowoczesna metoda stosowana przez trychologów, która wykorzystuje implanty włosów. Podskórna implantacja włosów daje widoczny efekt zagęszczenia już po pierwszym zabiegu, można go jednak powtórzyć kilkukrotnie w zależności od potrzeb klienta i jego satysfakcji z efektów. Obecnie jest to jeden z popularniejszych sposobów na osiągnięcie satysfakcjonującej fryzury. Decydują się na niego osoby, które często na wskutek choroby czy zwyczajnie, genetyki, tracą włosy, łysieją, bądź nie są zadowoleni z gęstości i wyglądu swoich włosów. Dzięki badaniu trychologicznemu można ocenić, czy przyczyną utraty włosów mogą być problemy hormonalne, jakaś choroba, czy jednak genetyka i przystąpić jak najszybciej do leczenia ubytków.

Gdzie można uzyskać fachową pomoc trychologiczną?

Jako że popularność oraz zainteresowanie implantami włosów i leczeniem łysienia ciągle rosną, obecnie wiele klinik zajmuje się również tą dziedziną medycyny estetycznej. Klinika włosa to jeden z przykładów takich instytucji, które indywidualnie podchodzą do problemu swoich pacjentów. Wykwalifikowana kadra specjalistów w zakresie trychologii zapewnia profesjonalną pomoc i zażegnanie problemu, jakim jest łysienie, stosując właśnie m.in. implanty włosów.

Czy warto?

Problem łysienia u kobiet i mężczyzn najczęściej powoduje ogromne kompleksy i zaniżone poczucie własnej wartości. Leczenie trychologiczne oraz usuwanie ubytków za pomocą implantów włosów jest idealnym rozwiązaniem tego mało estetycznego problemu. Klinika włosa Warszawa to miejsce, gdzie każdy potrzebujący profesjonalnej pomocy pacjent ją otrzyma.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here