zapalenie pęcherza moczowego

Liczniejsze wizyty w łazience, palenie przy oddawaniu moczu, ucisk w podbrzuszu lub parcie na pęcherz to sygnały sugerujące, że do swego organizmu moczowego wtargnęły bakterie. Jak je efektywnie wypędzić?

Kobiety zwłaszcza narażone na zapalenie pęcherza

Czemu kobiety częściej aniżeli mężczyźni mają na zapalenie pęcherza moczowego oraz inne zakażenia układu moczowego? Jest temu konstrukcja anatomiczna. Cewka moczowa kobiety (długości 4-5 cm) jest znacznie niższa aniżeli u mężczyzny (18-24 cm), a to bakterie są do pokonania mniejszy odcinek. Poza tym niedaleko ujścia cewki znajduje się odbyt, skąd – przy braku dostatecznej higieny – łatwiej przenieść bakterie. Podobnie że być także podczas stosunku. Zdarza się, iż etiologią zapalenia pęcherza moczowego są zbytnie rozmiary (przerost) błony dziewiczej, która uciska cewkę moczową i pęcherz. Infekcjom są także przeziębienia i przemarznięcia, jednak także uczuleniowe odpowiedzi na podpaski higieniczne, tampony, środki plemnikobójcze i żele nawilżające. Podobnie potrafią także oddziaływać niskiej jakości płyny do czystości intymnej. Ryzyko zapalenia błony śluzowej wyściełającej pęcherz moczowy oraz moczowody przydaje się i w stanie ciąży i klimakterium. Są temu zmiany hormonalne będące w tamtym czasie w systemie. Na dolegliwość bardziej narażone są także kobiety stosujące mechaniczne środki antykoncepcyjne – krążki domaciczne, spirale. Krążek uciska ściany pochwy, a pośrednio szyjkę pęcherza moczowego a w ten sposób zakłóca jego funkcjonowanie. Spirala zaś jest w jamie macicy mały stan zapalny, a więc tylko zwiększa niebezpieczeństwo zakażenia dróg moczowych. Mężczyźni przed ukończeniem 50 roku życia rzadko mają na zapalenie pęcherza moczowego. Gdy przecież dochodzi u nich do podniesienia gruczołu krokowego (prostaty) i zastojów moczu w pęcherzu, dolegliwości dają o sobie znać dosyć powszechnie.

jak sobie poradzić z bolesnym zapaleniem pęcherza

Sposoby na zainfekowanie układu moczowego

UroFuraginum – pierwszy środek bez recepty przeciwko zakażeniom dolnych dróg moczowych zawierający furaginę, który pomaga, i nie tylko wspiera terapię zakażeń dolnych dróg moczowych. Środek wykorzystuje się przez 7–8 dni (pierwszy dzień leczenia: 2 pastylki 4 razy na dzień; inne dni: 2 pastylki 3 razy na dzień). Nie kończ leczenia, chociażby jeśli poczujesz się lepiej. Niedoleczone dolegliwości lubią w krótkim czasie powrócić. Jeśli zaistnieje potrzeba, możesz stosować środki znieczulające z paracetamolem lub ibuprofenem, np. Ibupar.

Domowe formy walki z zakażeniem dróg moczowych

•Pij jak bardzo płynów!
•Utrzymuj kwaśny odczyn moczu, np. pijąc duże liczby wody z cytryną. Bakterie, które kierują się w pęcherzu nie lubią kwaśnego otoczenia, stąd żeby usunąć ryzyko ich namnożenia się, zaopatrz się we odpowiednie liczby witaminy C.
•Owoce i liście porzeczki są bogatym źródłem witaminy C, soli, potasu, pektyn, garbników i flawonoidów. Herbatka z czarnej porzeczki jest wykorzystywana przy zaburzeniach w oddawaniu moczu.
•Oddawaj mocz, jak tylko czujesz parcie. Nie łącz go. Staraj się być w wnętrzach, gdzie łazienka jest już dostępna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here