Zbiorniki dwupłaszczowe - bezpieczna dystrybucja paliwZbiorniki dwupłaszczowe - bezpieczna dystrybucja paliw

Transport i przechowywanie paliw płynnych, takich jak oleje napędowe czy benzyny, wymagają szczególnej ostrożności oraz zastosowania odpowiednich pojemników. Do dystrybucji i magazynowania używane są specjalne zbiorniki dwupłaszczowe, spełniające wszelki kryteria kontaktu z łatwopalnymi cieczami.

Czym charakteryzują się zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Są to profesjonalne pojemniki mogące pomieścić duże ilości paliw. Produkowane są w wersjach o pojemnościach: 1200 litrów, 2500 litrów, 3500 litrów, 5000 litrów oraz 9000 litrów.

Są skonstruowane z dwóch warstw – płaszczy, które zapewniają maksymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zamianami temperatury oraz przed promieniowaniem UV. Ich używanie jest w pełni bezpieczne, co jest bardzo istotne podczas kontaktu z łatwopalnymi paliwami.

Wyjątkowo trwałe i odporne tworzywa, z których produkuje się zbiorniki dwupłaszczowe dają gwarancję pełnego bezpieczeństwa w transporcie i magazynowaniu wrażliwych cieczy, jakimi są paliwa płynne.

Jakie zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe są używane w dystrybucji?

Najprostszą wersją, w jakiej występują zbiorniki dwupłaszczowe jest pojemnik na olej napędowy. Tego rodzaju zbiornik posiada obudowę zabezpieczoną zamkiem na klucz, dzięki temu niepowołane osoby nie mają do paliwa dostępu. Zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa także pod względem konstrukcji i materiałów, z których jest wykonany.

Innego rodzaju zbiornik dwupłaszczowy, przeznaczony również do przechowywania i dystrybucji paliw, to pojemnik wyposażony w kontrolę dostępu. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu w sterowniki kontrolujące, właściciel może stale monitorować zawartość, każdą czynność oraz sporządzać raporty, które dają obraz całej obsługi zbiornika.

Następnym rodzajem pojemnika na paliwa jest zbiornik dwupłaszczowy obwoźny, który zasadniczo różni się od innych kategorii. Tego rodzaju zbiorniki są produkowane w mniejszych pojemnościach i używa się je jako mobilne dystrybutory szczególnie w rolnictwie. Posiadają pompę, wskaźniki paliwa, zamykane wlewy oraz inne udogodnienia przydatne dla użytkowników.

Obwoźny zbiornik paliwowy jest doskonałym wyposażeniem dla rolników podczas intensywnych prac polowych, kiedy każda minuta przestoju wiąże się ze stratami finansowymi. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju zbiorników można zatankować maszyny rolnicze na miejscu pracy, nie ma konieczności udania się do stacji benzynowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here