produkty dla psów

Opieka nad psem lub kotem to bardzo pożyteczne zadanie człowieka. Jednak właściciele zwierząt domowych często zapominają, że ich wybory zakupowe oraz wykonywane czynności mają istotny wpływ na środowisko naturalne. Warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad swoimi decyzjami. Należy mieć świadomość, że w sprzedaży dostępne są produkty, przy których wytworzeniu zachowano zasady zrównoważonego rozwoju.

Ekologiczne karmy dla psów i kotów

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważny wpływ na dobrostan każdego żywego organizmu ma jakość pożywienia. Zwierzęta domowe zasługują na to, aby jeść jak najlepsze posiłki. Wysokiej jakości karma wpływa pozytywnie nie tylko na układ pokarmowy psa lub kota, ale także na układ kostny, nerwowy, stawy, wygląd sierści oraz wzrok. Składniki, z których przygotowuje się karmę dla zwierząt, powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być wolne od wszelkich niebezpiecznych substancji modyfikujących.

Z całą pewnością godne polecenia są produkty marki Almo Nature. Karmy nie posiadają składników konserwujących, ani polepszaczy smaku. Są zdrowe i jednocześnie wspaniale smakują. Producent wychodzi z założenia, że jeśli posiadamy psa lub kota, to powinniśmy traktować go tak, jakbyśmy chcieli, żeby ktoś nas traktował. Dlatego wszystkie składniki są organiczne.

Do wyboru są różne warianty karmy dla zwierząt, w tym: karmy mokre (np. z tuńczyka, łososia, pstrąga, makreli, owoców morza, kurczaka) oraz karmy suche. Do wybranych karm dodaje się bogate w składniki mineralne warzywa, takie jak: zielony groszek lub dynię. Karmy występują w różnych gramaturach (np. puszka 70 g, worek 2 lub 4 kg, saszetka 55 g). W sprzedaży są także smakołyki przeznaczone dla psów i kotów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi (np. karma bez glutenu, karma bezzbożowa).

Ekologiczne miski dla psów i kotów

Jeśli zależy nam na tym, aby swoimi konsumenckimi wyborami nie wpływać negatywnie na środowisko, warto świadomie nabywać najlepsze produkty dla psów oraz kotów. Sklep internetowy Aquaelzoo.pl proponuje szeroki wybór bambusowych misek dla zwierząt.

Bambus posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Bambusowe miski marki Comfy są odporne, trwałe i nadają się do mycia w zmywarce. Do tego wyposażono je w gumową podstawę, dzięki czemu miska nie ślizga się po podłodze. Do wyboru są cztery rozmiary misek: 200 ml, 550 ml, 930 ml oraz 1500 ml.

Inne artykuły dla zwierząt, które mają wpływ na ekologię

Każdy posiadacz czworonoga powinien mieć świadomość, że jest odpowiedzialny za pozostawione przez zwierzę odchody. Wychodząc na spacer, powinniśmy mieć zawsze przy sobie zestaw sprzątający w postaci woreczków. Warto tak planować trasy, aby zawsze móc szybko dojść do śmietnika. Nie wolno zostawiać psiej kupy na chodniku czy trawniku.

Osoby o proekologicznym nastawieniu motywują właścicieli psów do tego, aby minimalizować liczbę woreczków foliowych używanych podczas spacerów. Warte polecenia są artykuły wielorazowego użytku dedykowane do sprzątania po psie (np. plastikowe zbieracze). Równie ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie papierowych worków na psie odchody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here