Jak dbać o syntetyczne włosy na mikroskórze

Zakup peruki maskującej spędzającą sen z powiek łysinę nie musi być ogromnym obciążaniem dla budżetu. Aby przywrócić swojej fryzurze dawny blask, nie musisz inwestować w kosztowną perukę tkaną z dziewiczych włosów słowiańskich. Tańszą, a nie mniej wartościową alternatywą dla włosów naturalnych są pukle syntetyczne. Nowoczesne peruki syntetyczne proponowane przez producentów uznanych w branży perukarskiej są wierną kopią wyrastających z głowy pasm. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się syntetyczne włosy na mikroskórze – innowacyjnej, lekkiej bazie zlewającej się ze skórą głowy. Przyjrzyjmy się bliżej perukom syntetycznym.

Jak należy o nie dbać, aby jak najdłużej zachowały swoją nienaganną formę?

Sprawdź nasze rady!

Sztuczne włosy na mikroskórze: mycie

Syntetyczne włosy na mikroskórze są mniej wymagające niż naturalne nakrycia głowy. Podstawą pielęgnacji jest w tym przypadku regularne mycie. Czyszczenie peruki nie jest skomplikowane i czasochłonne. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności namocz włosy w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnego szamponu. Następnie delikatnie wygniataj kłąb peruki. Pamiętaj o tym, aby nie trzeć włosów! Peruka powinna moczyć się 15 min. Po takiej „kąpieli” wlej do miski czystą wodę i przepłukaj pasma. Czynność powtórz dwukrotnie. Czystą perukę osusz ręcznikiem i pozostaw do wyschnięcia, najlepiej na stojaku. Często użytkowaną perukę należy myć optymalnie co dwa tygodnie, najrzadziej – raz w miesiącu. Przed założeniem włosy zaleca się spryskać mgiełką antystatyczną, dzięki której kosmyki nie będą nadmiernie się elektryzować i mechacić.

Sztuczne włosy na mikroskórze: przechowywanie

Chcesz, aby włosy na mikroskórze służyły Ci jak najdłużej? W takim razie dbaj o nie również wtedy, kiedy ich nie używasz. Ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność peruki jest jej przechowywanie. Nieużywana peruka nie powinna mieć kontaktu z kurzem, dlatego najlepiej zabezpieczyć ją w foliowej lub materiałowej torbie albo w pudełku.

Kręcenie, prostowanie, suszenie…

Syntetyczne włosy na mikroskórze produkowane są w formie gotowych fryzur, których struktury nie należy zmieniać. Produkowane fabrycznie włosy pozbawione są naturalnej ochrony w postaci łusek. Gorące powietrze z suszarki, rozgrzana prostownica i lokówka negatywnie wpływają na stan pasm i mogą bezpowrotnie je zniszczyć. Syntetyczne włosy na mikroskórze powinny być delikatnie przeczesywane palcami. Peruki są tkane w taki sposób, że nie potrzebują szczotkowania i układania, aby nienagannie się prezentować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here