Jakie obuwie wybrać na ryby?

Dobrze dobrane obuwie niemal gwarantuje nam dobrą zabawę podczas wypadu na ryby. Chociaż jest to bardzo ważna kwestia, często możemy nad wodą spotkać wędkarzy noszących nieodpowiednie buty, które z pewnością odbiegają im komfort łowienia i ograniczają ich ruchy. Wybór butów na rynku jest ogromny, zaczynając od „spodnio-butów”, poprzez kalosze na ryby, aż po wędkarskie kapcie.

Czy warto dużo inwestować w buty rybackie?

Cena obuwia do łowienia ryb waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wybór jest ogromny, co wbrew pozorom wcale nie ułatwia nam podjęcia decyzji. Ilość pieniędzy, jaką musimy zapłacić za buty także zdaje się nie być kluczowym czynnikiem podczas wyboru rodzaju, ponieważ bez względu czy interesują nas kalosze na ryby czy zwykłe, gumowe chodaki, cena każdego z nich znacząco się waha. Przy podejmowaniu decyzji jaki budżet jesteśmy gotowi przeznaczyć na tą część garderoby możemy założyć, że za ceną idzie jakość i bez głębszej refleksji sięgnąć po towar z wyższej półki. Wybrany produkt powinien spełniać nasze oczekiwania do jakości i funkcjonalności, ale prawdopodobnie wydamy więcej pieniędzy niż było to konieczne. Zamiast tego możemy się zastanowić nad naszymi realnymi potrzebami dostosowanymi do tego w jakich miejscach i porach roku najczęściej wybieramy się na ryby oraz na jakim stopniu zaawansowania w łowiectwie jesteśmy. Być może okaże się wtedy, że ocieplacze w kaloszach na ryby będą nam zupełnie zbędne i znajdziemy tańszą alternatywę.

Rodzaj butów ma znaczenie

W ofercie sklepów sportowych i wędkarskich znajdziemy wiele rodzajów obuwia przeznaczonego do połowów ryb. I chociaż początkowo szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy, to ostatecznie decyzja okazuje się dosyć prosta. Po raz kolejny należy zastanowić się nad lokalizacją łowisk, nad które udajemy się najczęściej i warunków panujących nad wodą. Nie bez znaczenia jest także miejsce, z którego decydujemy się łowić ryby, inne buty sprawdzą się na łodzi, a inne na bagnach. Pora roku także powinna mieć znaczący wpływ na naszą decyzję, bowiem wybór kaloszy na ryby ze stałym ociepleniem sprawdzi się w zimie, ale w sezonie letnim będą nas czekały kolejne zakupy.

Jeżeli jesteście jednak początkującymi wędkarzami i raczej nie macie ulubionego miejsca i pory do łowienia to warto kupić zwykłe, nawet tanie kalosze na ryby. Jest to uniwersalny wybór, który nie obciąży naszego budżetu i sprawdzi się świetnie na wędkarskie wyprawy w zupełnie obce miejsca. Ponadto wszystkie zimowe i nawet jesienne prace ogrodowe w kaloszach okażą się przyjemniejsze.

Przy wyborze butów, bez względu na ich przeznaczenie, należy pamiętać o tym, aby było one dla nas wygodne i nie krępował naszych ruchów. Obuwie wędkarskie powinno przede wszystkim chronić nasze stopy i nogi przed nadmierną wilgocią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here