kuchnie angielskie

Jeśli chcemy wprowadzić odrobinę światowej kultury do swojego domu czy mieszkania, musimy spojrzeć na style architektoniczne stosowane w odmiennych państwach. Szczególnie często stosowany w polskich budynkach jest styl angielski, więc jeśli tylko podobają nam się wnętrza zaprojektowane według głównych zasad tego kierunku, postarajmy się je sami przygotować. Angielskie trendy doskonale wyglądają przede wszystkim w pomieszczeniach kuchennych. Jeżeli zatem nasza kuchnia dalej nie zachwyca nikogo swoim wnętrzem, już teraz postarajmy się ją całkowicie odmienić.

Kuchnie angielskie – podstawowe zasady

Zasady stylu angielskiego są dość proste i łatwe w zastosowaniu. Przede wszystkim spore znaczenie mają stosowane we wnętrzach barwy. Muszą być one koniecznie stonowane i delikatne, gdyż zazwyczaj kuchnie angielskie są po prostu białe, różowe bądź beżowe. Z tego powodu styl angielski idealnie sprawdza się w mieszkaniach czy nawet jeszcze mniejszych kawalerkach, ponieważ należące do niego jasne barwy optycznie potrafią powiększyć pomieszczenie i na pewno go nie przytłoczą.

Metamorfozę kuchni rozpocznijmy zatem od zmiany ścian. Nałóżmy na nie jasną, pastelową farbę bądź umieśćmy na nich stonowaną, delikatną tapetę. Następnie zadbajmy jeszcze o podłogi, wykładając je najlepiej drewnianymi i również jasnymi panelami. W ten sposób zadbamy o pewne podstawy i będziemy mogli przejść do następnego etapu, czyli do uzupełniania wnętrza całego pomieszczenia kuchennego – części zdecydowanie najprzyjemniejszej.

Nawet kuchnie angielskie, naznaczone rozmaitymi dodatkami i dekoracjami, muszą być dla nas przede wszystkim użyteczne. W pierwszej kolejności dobierzmy więc do nich meble, tworząc je najlepiej na zamówienie. Wykonajmy je z drewna o jednolitej i jasnej barwie, która musi jednak odrobinę kontrastować z kolorem ścian. Jeśli do kuchni dopasowaliśmy białą farbę bądź tapetę, meble mogą mieć odcień jasnobrązowy, aby nie ginęły na tle całego pomieszczenia. Zadbajmy też o ich dodatkowe elementy dekoracyjne, zwracając uwagę na zastosowane w nich klamki czy uchwyty.

Każda z tych drobnych części powinna mieć jak najbardziej fantazyjny i nietypowy kształt, by przy okazji dekorowała cały mebel. Gdy już nasza kuchnia będzie mniej więcej wyposażona, czyli pojawią się w niej już rzeczy praktyczne, będziemy mogli ją czymś jeszcze ozdobić. Zastosujmy w tym celu firanki lub zasłonki wykonane z lekkich materiałów, na stołach ułóżmy pastelowe obrusy, a na parapetach ustawmy drewniane donice z kolorowymi kwiatami. Dzięki tym dodatkom kuchnie angielskie nigdy nie prezentują się zwyczajnie i identycznie.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że tuż po przygotowaniu kuchni angielskiej nie będziemy do końca zadowoleni z uzyskanych rezultatów. Nie przejmujmy się tym za bardzo, a postarajmy się wprowadzić do pomieszczenia coś, co skutecznie je odmieni. Czasem nawet jeden kontrastujący z innymi rzeczami dodatek może być niesamowicie efektowny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here