Kuchnie włoskie

Osoby młode często niechętnie podążają za utartymi i schematycznymi ścieżkami, dlatego raczej nigdy nie zdecydują się na przygotowanie kuchni w stylu klasycznym i standardowym. Będą szukać inspiracji po całym świecie, sprawdzając główne cechy i zasady odmiennych kierunków architektonicznych. Jeśli w jakimś momencie zechcą zaprojektować wnętrze kuchni, szybko dowiedzą się, że w tym pomieszczeniu doskonale może wyglądać styl włoski. Kuchnie włoskie są na tyle nietypowe i jednocześnie klasyczne, iż nawet osobom starszym mogą przypaść do gustu.

Kuchnie włoskie – jak wyglądają?

Jak zatem powinny prezentować się typowe kuchnie włoskie i z czego koniecznie muszą się one składać? Otóż najważniejszy będzie w nich klimat. Atmosfera panująca we włoskich domach zawsze jest niesamowita i to ją doceniają turyści, którzy regularnie zaglądają do Włoch. Kuchnia w takim stylu musi zatem być jak najbardziej przytulna, aby każdy, kto do niej tylko wejdzie, chciał pozostać w niej jak najdłużej. Kolejną rzeczą, jaką należy do niej wprowadzić, będzie funkcjonalny charakter. Włosi nienawidzą niepotrzebnie tracić swojego czasu. Uwielbiają przeznaczać go na jedzenie, odpoczynek oraz spotkania z przyjaciółmi, dlatego też robią wszystko, by jak najbardziej ograniczyć wykonywanie niepotrzebnych czynności. W taki sposób organizują swoje kuchnie włoskie, by wszystko mieć zawsze pod ręką.

Często też starają się tworzyć w tych pomieszczeniach oddzielne strefy przeznaczone do przyjmowania gości. Dla nich kuchnie nie są pokojami, w których można wyłącznie gotować potrawy. Są to też idealne miejsca spotkań towarzyskich. Aby jednak móc przyjmować przyjaciół czy znajomych w swojej kuchni, należy się na to przygotować, umieszczając w pomieszczeniu wygodny i duży stół oraz odpowiednią ilość krzeseł. Spora ilość dodatkowych elementów podpowiada natomiast, iż styl włoski sprawdzi się jedynie w sporych kuchniach. Na pewno nie powinno się go wprowadzać do niewielkich mieszkań czy kawalerek.

Choć Włosi stawiają na funkcjonalność i użyteczność, gdy projektują własne budynki mieszkalne, nie oznacza to, że w ich domach nie pojawiają się żadne dodatki. Nawet typowe, standardowe kuchnie włoskie niejednokrotnie przepełnione są rozmaitymi ozdobami. Łączą one w sobie i fantazyjny design, i użyteczny charakter.

Dość częstym rozwiązaniem jest np. tworzenie dekoracji z typowych narzędzi czy urządzeń kuchennych. Drewniane chochle czy szpatułki można np. zawiesić na ścianie, a kolorowe bądź szklane misy czy szklanki ustawić na regałach bądź półkach powieszonych obok okna. Liczą się także kolory, które pod żadnym pozorem nie mogą być zbyt kontrastujące czy mocne. W kuchniach włoskich najlepiej zaprezentują się barwy standardowe, klasyczne i stonowane. Odcienie beżu lub brązu, zdecydowanie kojarzące się z domowym ogniskiem. Tak przygotowana kuchnia będzie idealnym miejscem do spotkań i rodzinnego gotowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here