Kosmetyki Bourjois

Przedsiębiorstwo kosmetyczne Bourjois powstało już w 1863 roku. Pierwszymi produktami, które ukazały się na rynku francuskim, były różne kosmetyki z wosku w sztyfcie. Występowały one w wielu kolorach i zabawnych nazwach takich jak na przykład Lovesick. Produkty te zostały stworzone specjalnie na zlecenie teatru przez cenionego kosmetologa Josepha Alberta Ponsina. W tym samym roku marka stworzyła swój pierwszy pudrowy róż zwany The Little Round Pot Blusher, który w późniejszym okresie stał się symbolem firmy Bourjois.

W 1879 roku marka znacznie zwiększyła różnorodność oferowanych produktów. W ten sposób przedsiębiorstwo przestało dostarczać kosmetyki wyłącznie aktorom. W latach 20. XX wieku marka Bourjois udzieliła poparcia dla kobiet, które żądały niezależności. Firma promowała nowy sposób nakładania makijażu, który miał wyrażać także osobowość kobiety. W 1936 roku przedsiębiorstwo w jednej ze swoich kampanii poruszyło temat głosowania kobiet, które wtedy było omawiane w parlamencie. W latach 20. XIX wieku marka Bourjois wprowadziła na rynek także perfumy, jednak od 1950 roku kieruje swoją uwagę na produkcję kosmetyków do makijażu.

Produkty do makijażu Bourjois są dostępne w 78 krajach. Zakupić je można poprzez oficjalną stronę internetową marki, która przekieruje na wybraną drogerię lub w każdej powszechnie znanej drogerii stacjonarnej albo internetowej. Kosmetyki Bourjois są chętnie kupowane przez młode kobiety, które szukają innowacyjnych formuł spełniających ich oczekiwania. Cena oraz jakość produktów mają liczną grupę odbiorców w różnym wieku, choć chętniej po kosmetyki z tej marki sięgają młode kobiety. Jednymi z najbardziej znanych produktów tej marki są cienie do powiek Jolicils, lakiery do paznokci z linii Faithful Red oraz liczne wodoodporne maskary. Kosmetyki do makijażu Bourjois są inspirowane paryskim stylem życia, a konkretniej Paryżankami. Marka zachęca swoich klientów do eksperymentowania i zabawy różnymi kolorami, aby wydobyć jak najbardziej swoje naturalne piękno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here