makijaż
fot.: pexels.com

Makijaż to dla wielu kobiet bardzo istotny element ich wyglądu. Czasem jednak, pomimo szczerych chęci, makijaż nie wygląda tak, jak się tego oczekiwało. Są jednak takie techniki makijażu, które są łatwe do opanowania, a ponadto zawsze świetnie wyglądają. O jakich technikach mowa?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wykonywanie-makijazu/

Baking, czyli unikalna metoda nakładania pudru

Aby wykonać baking, nie wystarczy zbyt wiele. Potrzebny jest bowiem tylko sypki puder transparentny, gąbeczka do makijażu lub pędzel do podkładu. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że efekty bakingu nie są szczególnie zauważalne, to może on przynieść mnóstwo korzyści. Przede wszystkim, dzięki niemu makijaż zostaje maksymalnie utrwalony; zmarszczki zostają wizualnie wygładzone, a pory wypełnione; skóra pozostaje matowa nawet przez kilka godzin, a sebum nie wydziela się w nadmiernych ilościach.

Ponadto, baking sprawdzi się przy wzmocnieniu efektu konturowania oraz wtedy, kiedy cienie do powiek osypują twarz.

Baking będzie odpowiedni w szczególności w takich sytuacjach, jak wyjście wieczorowe lub w przypadku długiej imprezy, która wymaga maksymalnego utrwalenia makijażu. Należy jednak pamiętać, że jego zbyt częste wykonywanie, może przesuszać naskórek. Regularny baking nie będzie służył również paniom, które mają suchą lub wrażliwą skórę.

Konturowanie – urodowy ideał

Kolejną metodą, która zakrywa wszelkie urodowe mankamenty, a uwypukla to co piękne, jest konturowanie. Jest to tzw. technika światłocienia, w której ciemne odcienie ukrywają lub zmniejszają to co złe, a jasne eksponują.

Z tego powodu, do konturowania niezbędne będą ciemne odcienie, które ukryją zbyt szerokie, za bardzo wystające, za wysokie lub zbyt długie partie twarzy. Jasne odcienie natomiast, uwypuklą kości policzkowe, czy też rozświetlą przestrzeń pod oczami. Aby jednak konturowanie wykonać prawidłowo, warto na początku korzystać z poradników lub tutoriali.

Przeczytaj też: http://www.rajnet.pl/najmodniejsze-fryzury-2020-roku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here