zumba

Zumba to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Tańcząc i jednocześnie wykonując ćwiczenia fitness w rytmach latynoskiej muzyki, można nie tylko skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu. Zumba to sprawdzony sposób na odchudzanie. Energiczne ruchy, wykonywane w rytmie salsy, rumby, tanga czy mambo, pozwalają skutecznie spalić zbędny tłuszczyk oraz wymodelować sylwetkę. Ponadto dzięki zumbie można poprawić wytrzymałość i kondycję ciała, a także ogólny stan zdrowia, m.in. obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca.

Zumba a odchudzanie – jakie efekty daje zumba?

Zumba przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ jest treningiem typu cardio, tj. treningiem utrzymywanym (dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki) na umiarkowanym poziomie intensywności. W tego typu treningach tętno znajduje się w tzw. strefie „fat burning zone”, czyli na poziomie 60-70 proc. tętna maksymalnego. Wówczas zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na tlen, a co za tym idzie – doprowadza się do przekształcenia tłuszczów w energię, ponieważ te spalane są tylko w obecności odpowiedniej ilości tlenu. Poza tym zumba reguluje gospodarkę hormonalną, m.in. produkcję hormonów, takich jak somatotropina i insulina, które korzystnie wpływają na metabolizm. Plusem zumby jest także to, że angażuje do pracy większą liczbę partii mięśniowych. Trenując w ten sposób można nie tylko szybciej spalić tkankę tłuszczową, lecz także poprawić kondycję oraz zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu z czasem można dłużej i intensywniej ćwiczyć. W odróżnieniu od ćwiczeń na siłowni, podczas zajęć zumby w identyczny sposób angażujesz wszystkie partie mięśni. Co w praktyce to oznacza? Otóż to, że twoje ciało w całości staje się jędrniejsze i traci nadmiar tkanki tłuszczowej.

co mogą nam dać zajecia zumby

Zumba a odchudzanie – ile kalorii spala się podczas zumby?

Godzinna sesja klasycznej wersji zumby pozwala spalić ok. 450 kcal, czyli tyle, ile godzina joggingu. W wersji z ciężarkami (zumba tonning) liczba ta zwiększa się do 600 kcal. Taki sam wynik można osiągnąć podczas godzinnej jazdy na rowerze. Jednak najwięcej kcal można spalić podczas zajęć aqua zumba (nawet 800 kcal), gdzie dodatkowo trzeba pokonywać opór wody.

Zumba – ile czasu i jak często ćwiczyć, żeby schudnąć?

Aby zumba przyniosła wymarzony efekt, trzeba odpowiednio dostosować także czas trwania i częstotliwość treningu. Jedna sesja zumby powinna trwać od 30 do 60 minut, a zajęcia powinny być powtarzane minimum 3 razy w tygodniu.

Zumba – najlepszy sposób na pozbycie się stresu

Zajęcia pomagają w pozbyciu się wszelkich stresów dnia codziennego, a także sprawiają, że czujesz się zrelaksowana i opanowana. Dlaczego? Bowiem zmęczenie psychiczne zawsze powinno iść w parze ze zmęczeniem fizycznym. Jeśli równowaga zostaje zachowana, czujesz się odprężona.

Różnorodność = konsekwencja

Nie bez powodu kobiety nie lubią trenować na siłowni. Bieganie między maszynami i trening cardio potrafią skutecznie zniechęcić nawet najbardziej wytrzymałe panie. W przypadku zumby jest inaczej. Dzięki różnorodnym układom i gorącej muzyce kolejnego treningu nie można się doczekać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here