Kiedy zbliża się Boże Narodzenie i zaczynamy odczuwać ten świąteczny klimat, w głowie mamy listę zakupów i zadań do zrobienia. Jednym z nich jest zakup choinki, albo wizyta w piwnicy po sztuczną. I mimo, iż mówimy sobie, że będzie przystrojona tak jak w zeszłym roku, to jednak patrząc na nią, stojącą w pokoju mamy nie lada dylemat i zastanawiamy się, jak ubrać choinkę.  Jeśli chcemy kupić choinkę, to nie powinniśmy tego zostawiać na ostatnią chwilę. Możliwe, że najładniejsze egzemplarze będą już dawno wykupione.

Jak ubrać choinkę?

jak ubrać choinkęZ jednej strony chcielibyśmy podążać za choinkową modą, ale z drugiej lubimy tradycję i z chęcią stroimy zielone gałązki w nasze stare bombki i inne ozdoby. Jeżeli odstawimy zeszłoroczne świecidełka i jednak decydujemy, że chcemy w tym roku zaszaleć i mieć ładnie gustownie ubraną choinkę, to musimy odpowiedzieć sobie na dwa najważniejsze pytania: po pierwsze – jakie kolory lubimy, w jakich odcieniach gustujemy, no a po drugie, jakie mamy meble i kolory ścian, bo to również decyduje o jej wyglądzie. Ale są kolory uniwersalne, czyli takie, które właściwie pasują do pomieszczenia o każdym odcieniu. Choinkę można ubrać w szare, bladoróżowe i białe ozdoby. Czasy, kiedy rzucaliśmy wręcz na choinkę złote, srebrne i czerwone włosy anioła już minęły, zastąpiły je delikatne łańcuszki, które nie wyglądają za pstrokato i nie świecą się tak bardzo. Choinka jest piękna sama w sobie i nie możemy jej przyozdobić za bardzo, żeby nie zakryć jej piękna.

Ostatnio bardzo modne są przeźroczyste bombki, które w środku mają śnieg, albo różnego rodzaju figurki i praktycznie pasują do każdego koloru, jeśli mamy ciężkie duże i kolorowe ozdoby, te delikatne bombki nadają delikatności i będą wyglądały bardzo ładnie. Prym wśród świątecznych ozdób wiodą też drewniane figurki, takie jak gwiazdy, domki, bałwanki. Pięknie komponują się z zielonymi gałązkami i nadają takie świąteczne ciepło, bo drewno zawsze kojarzy się z przytulnością i ciepłem.

Jeśli chcemy połączyć jakieś dwa kolory ze sobą, to bardzo fajnie komponują się srebrny z zielonym, bądź też złoty z czerwonym, nie należy jednak przesadzać z ilością i nie nakładać bombki jedna przy drugiej. Jak mamy świecące bombki, nie zakładajmy już łańcuszków, albo girland. A co z lampkami? Jakie wybrać? Kolorowe, czy może białe? Można kupić dwa komplety i założyć na przemian białe z kolorowymi. Jak nam zostały jakieś nieprzepalone z zeszłego roku, to możemy je wykorzystać i dokupić jedno opakowanie. Tak naprawdę przy ubieraniu choinki ważna jest fajna zabawa i rodzinna atmosfera, która upiększa ten piękny moment. Choinka zaś stanowi nieodłączny element świątecznego wystroju.

Przygotowania do świąt

Choć choinka nierozerwalnie kojarzy nam się z świętami, to jednak jest tylko ozdobą i nie stanowi ich istoty. Tą zaś jest przede wszystkim spotkanie przy wigilijnym stole. Choć osoby wierzące bez wątpienia stwierdzą, że dla nich najistotniejsze jest doznanie duchowe związane z narodzinami Jezusa. Jednak naszym zdaniem to wspólne spotkanie najbliższych osób przy kolacji jest tutaj najbardziej wartościowe. Dlatego też oprócz ubierania choinki musimy poczynić również cały szereg innych przygotowań do świąt. W pierwszej kolejności powinniśmy właśnie odpowiednio się przygotować do wigilii. W tym celu musimy poczynić zakupy spożywcze. I tutaj mała uwaga – darujmy sobie karpia na wigilię. Sposób w jaki te ryby są przetrzymywane w sklepach jest co najmniej karygodny. Naprawdę zwyczaj kupowania żywego karpia przed świętami jest jednym z najgłupszych i najokrutniejszych zwyczajów. Niestety tradycja ta jest silnie zakorzeniona w społeczeństwo i co roku zwierzęta te niewyobrażalnie cierpią. A przecież to nijak się ma do świątecznej atmosfery.

jak ubrać choinkęOczywiście zakupy spożywcze to nie wszystko o czym powinniśmy pamiętać przed świętami. Bardzo ważne są również prezenty. To jedna z najwspanialszych świątecznych tradycji. Dzięki niej możemy obdarować najbliższe osoby wspaniałymi podarkami. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich prezentów. Ważne, aby były to prezenty trafione, które ucieszą naszych najbliższych. Prezenty powinniśmy również odpowiednio zapakować. W tym celu powinniśmy zakupić odpowiedni papier, wstążki i inne ozdoby. Nie czekajmy z tym na ostatnią chwilę, ponieważ najładniejsze ozdoby i papier do pakowania będą już raczej wykupione. I stracimy pole manewru w tej kwestii. Warto zatem odpowiednio wcześniej zakupić prezenty, jak i również wszelkie niezbędne akcesoria do pakowania prezentów. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że święta to głównie świetna okazja do spotkania z najbliższymi. Pośród przedświątecznej  gorączki zakupowej nie zapominajmy o tym najważniejszym aspekcie świąt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here