jak złożyć serwetki

Odpowiednie przygotowanie stołu do posiłku jest dla wielu osób bardzo ważną czynnością. Idąc do restauracji, która jest bardziej luksusowa, spotkamy się ze specjalnie przygotowanym nakryciem stolika. W wielu domach, przygotowując kolację dla jakiś specjalnych gości również musimy się odpowiednio przygotować. Przyjmijmy, że jest to spotkanie, podczas którego zapraszamy naszego szefa ze współmałżonką do siebie na kolację. Poza zaoferowaniem pysznego jedzenia,musimy zadbać o stosowane na tą okazję przystrojenie stołu.

Zatem jak złożyć serwetki w odpowiedni sposób?

To zależy już tylko od nas. Idąc na wesele spotykamy się również z tym, że są one odpowiednio złożone, aby urozmaicić i uzupełnić cały wystrój. Zarówno dobór sposobu składania oraz koloru jest istotny. Na tego typu wieczór warto zatem użyć lekkich tonacji w postaci bieli, beżu, zdecydowanie lepiej zrezygnować z pstrych i jaskrawych kolorów. Na wesela, do restauracji czy też różnego rodzaju i typu spotkania, dobieramy odpowiednio do wymagań, wystroju sali czy też okoliczności. Podejmiemy inną decyzję w zależności od formy spotkania, np. czy są to urodziny czy stypa. Istnieją tak samo różnego rodzaju sposoby składania. Mogą to byś serwetki, które będą stać pomiędzy talerzami, mogą być podane pod talerzami lub też na talerzu czy też mogą w nie być owinięte sztućce. Główna decyzja pozostaje nasza.

Zatem jak złożyć serwetki w odpowiedni sposób?Możemy je składać w wzory, np. gwiazdę betlejemską, serce, liść, łabędzie, wachlarz, a może po prostu w kieszonkę.Ważny jest też dobór materiału z którego będą serwetki. Być może będą one papierowe, co się najczęściej zdarza, jednak warto zainwestować także w te materiałowe, szczególnie na ważne okoliczności lub do drogich, luksusowych restauracji. Doda to szyku, elegancji oraz powagi całemu spotkaniu. Jest to jeden z ważniejszych elementów wystroju. Warto zatem także pamiętać o tym, aby nadmiernie nie przesadzać i nie nadawać spotkaniu charakteru, którego nie powinno mieć. Samo składanie ciężko opisać, bo wszystko zależy od nas i tego, na jaką okazję oraz dla kogo chcemy je przygotować. Najprostsze to po prostu zawinięcie serwetki w sztućce lub włożenie jednej w drugą i postawienie obok talerza, raczej powinniśmy unikać stawiania przed, gdyż może zasłaniać rozmówcę, siedzącego po przeciwnej stronie stołu. Wydawać by się mogło zatem, że jest to prosty element, który nie ma większego znaczenia, jednak jest to błędne i powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here