Jakie są objawy ciąży

Doskwierają ci bóle brzucha i mdłości i zastanawiasz się, czy aby nie są to pierwsze objawy ciąży? Oczywiście wyżej wymienione objawy często towarzyszą właśnie początkowej fazie ciąży. Niemniej jednak nie każdy ból brzucha, czy mdłości musi na to wskazywać. Jednak warto wiedzieć w jaki sposób wyróżnić pierwsze objawy ciąży, albowiem wówczas szybko będziemy wiedziały, kiedy podjąć odpowiednie kroki, choćby takie, jak udanie się do lekarza.

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Jakie są objawy ciążyPrzede wszystkim do pierwszych objawów ciąży możemy zaliczyć poranne nudności, a także zawroty głowy, ewentualnie również bóle brzucha. Przyszłe mamy również będą borykały się z bardzo powiększonymi, a także tkliwymi i bolesnymi piersiami. Niewątpliwie do pierwszych oznak ciąży można również zaliczyć brak miesiączki. W niektórych przypadkach objawem ciąży może być również podwyższona temperatura, a także częste oddawanie moczu. Jeśli zauważymy u siebie takie objawy, to jest bardzo prawdopodobne, że jesteśmy w ciąży. Dlatego w tym celu powinniśmy wykonać test ciążowe. Jeśli będzie pozytywny oczywiście powinnyśmy skonsultować się z ginekologiem.

Prawidłowe prowadzenie ciąży

Kiedy test ciążowy wykaże wynik pozytywny, to oczywiście w pierwszej kolejności powinnyśmy skierować się do ginekologa. Jest to kwestia podstawowa, albowiem ciąża, która będzie prowadzona bez wsparcia fachowca, może być prowadzona nieprawidłowo. Dlatego też wizyta u ginekologa jest pierwszym zadaniem, które powinniśmy wykonać. Ginekolog przede wszystkim przyprowadzi podstawowe badania, zrobi również USG, a także przedstawi zalecenia, do których powinnyśmy się w trakcie ciąży stosować. Oczywiście podczas ciąży musimy zrezygnować z spożywania alkoholu, a także palenia papierosów, czy nawet przyjmowania jakichkolwiek narkotyków. Tych obostrzeń powinniśmy przestrzegać kategorycznie. Nikotyna mogą być dla płodu wręcz zabójcza. Oczywiście w trakcie przebiegu ciąży możemy powoli przygotować sobie wyprawkę dla niemowlaka. Możemy choćby zakupić szereg ubranek, czy też spróbować zaaranżować pokój dla dziecka włącznie z jego odpowiedni umeblowaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here