Kupujemy torbę dla psa

0
2956

Psy uwielbiają spacery. Chętnie pokonują kilometry na swoich łapkach, Może jednak zdarzyć się tak, że trzeba będzie skorzystać z transportera dla naszego pupila. Przydadzą się głównie w podróży, gdy trzeba zadbać o bezpieczeństwo czworonoga.

Może torba?

Ciekawym rozwiązanie na transportowanie małych zwierząt jest torba dla psa. Małych, czyli takich, których ważą do 5 kilogramów. Takie akcesorium przyda się, gdy trzeba wybrać się z psem w podróż samochodem i środkiem transportu publicznego.

Przy psach maleńkiej rasy torby są przydatne również podczas spacerów zatłoczonym chodnikiem. Przy dużym zatłoczeniu, zamiast brać pupila na ręce, można włożyć go bezpiecznie do transportera bez obaw o przypadkowe nadepnięcie na pieska.

Torba dla psa jest rozwiązaniem, z któego warto skorzystać również w drodze do parku lub lasu, w którym wybiega się ma czworonożny podopieczny. Małe łapki szybko się męczą. O ile spacer w jedną stronę będzie dla pieska przyjemnością, o tyle droga powrotna do domu może okazać się zbyt dużym wysiłkiem.

Jaki rozmiar?

Podstawową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę kupując torbę dla psa jest jej rozmiar. Zbyt duża nie zapewni zwierzęciu komfortu podróżowania. Psiak będzie bezwładnie przemieszczał się w jej wnętrzu. Duża ilość wolnego miejsca może też być dla niego zachętą do zabawy i nadmiernej aktywności. Złym rozwiązaniem będzie też torba zbyt ciasna.

Torba dobrze dopasowana do rozmiaru psa to taka, w której zwierzę wygodnie się położy. Jeśli może w niej stać swobodnie i bez najmniejszego problemu się obrócić, można być pewnym, że w tym rozmiarze będzie mu wygodnie. Jeśli nie ma możliwości przymiarki, warto znać wymiary psa. Przyda się jego długość mierzona od czubka nosa po koniec ogona. Ten wymiar dobrze jest wziąć, gdy pupil znajduje się w pozycji lezącej. Dobrze jest też znać jego wysokość, gdy wstanie.

Jaki model?

Producenci oferują szeroką gamę toreb, które świetnie sprawdzają się w roli transportera dla psa. Żaden właściciel czworonoga nie będzie miał problemu z wyborem egzemplarza, który odpowie na jego preferencje. Do wyboru są torby zakładane na ramię, noszone w formie plecaka i wyposażone w kółka, które można ciągnąć za sobą.

Bez względu na model torby, należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Szwy muszą być możne, a całość zrobiona solidnie, by po drodze nie zgubić pupila. Materiał powinien zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu pies będzie podróżował komfortowo. Dobrze, jeśli transporter wykonany jest z materiału, którego czyszczenie nie sprawi problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here