Namibia

Afryka zawsze fascynowała podróżników. Przede wszystkim zachwyca ona swoją innością, całkowitą odrębnością od krajów Europy, Azji czy innych kontynentów. Żywiołowy temperament, wioski jak sprzed kilkuset lat, dziewicza przyroda to tylko nieliczne powody, by odwiedzić Czarny Ląd. Szczególnie zaś warto pojechać do kraju, w którym biały człowiek nie zawsze pojawia się tłumnie…

Namibia – zachód i zarazem serce Afryki

Przykładem takiego mniej znanego kraju jest właśnie Namibia, położona na zachodnim wybrzeżu Afryki. Jakie atrakcje przeżyjemy podczas wycieczki do tego niezwykłego kraju? Przede wszystkim oczywiście będzie to wybrzeże i miasto Swakopmund ze wspaniałym widokiem na Ptasią Lagunę i zamieszkujące ją stworzenia. Ponadto oczywiście trzeba zobaczyć stolicę Namibii, czyli Wondhoek ze wszystkimi jej zabytkami postkolonialnymi.

Jednak Namibia to przede wszystkim tereny pustynne, w tym tajemnicza pustynia Namib. Dlatego będąc w tym kraju, trzeba koniecznie wybrać się szlakiem welwiczji, przenocować w oazie oraz stanąć na pustyni.

Namibia jednak to także sawanny – tu zaś nie sposób nie skorzystać z safari. Trzeba dodać, że jest ono mniej nastawione na turystów, niż np. w Kenii, dzięki czemu mamy możliwość zobaczenia naprawdę wielu ciekawych okazów.

Okoliczni sąsiedzi Namibii

Jeśli już przemierzamy taki kawał świata, warto zajrzeć przy okazji do okolicznych państw. Tu powita nas przede wszystkim Bostwana ze swoimi znanymi na cały świat parkami i safari. Ponadto warto wybrać się na Wodospady Wiktorii w Zimbabwe. Z dołu zaś kusi nas RPA ze swoim Przylądkiem Dobrej Nadziei oraz kolonialną architekturą.

Logostour -najlepsze biuro podróży

Wycieczka do Namibii i okolicznych państw brzmi ciekawie? Na pewno! Pozostaje tylko pytanie – jak to zorganizować? Otóż nic prostszego! Wystarczy zajrzeć na stronę logostour.pl, wybrać najbardziej interesującą dla nas ofertę i to wszystko. Jesteśmy zaufanym biurem, które stara się nieco schodzić z utartych, turystycznych szlaków, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here