Obsydian – kamień pochodzący z wulkanu

0
4419

Obsydian nie jest kamieniem, ale skałą wylewną, która powstaje w efekcie szybkiego zastygania lawy wulkanicznej. Dla miłośników pięknych kamieni noszonych na co dzień ważne jest, jednak, że posiada on piękny, ciemny kolor i idealnie komponuje się ze stylizacjami noszonymi na co dzień. Wiele osób nie wyobraża sobie, by mogłoby go zabraknąć w domowej kolekcji biżuterii.

Obsydian – czym jest i jakie właściwości posiada?

Obsydian jest naturalnym szkłem, dlatego używa się określenia „szkło wulkaniczne” oraz „smocza skała”. Najczęściej posiada czarny kolor, ale może mieć też inną barwę, co jest efektem składu magmy, z której powstaje. Dlatego można znaleźć również tego typu kamienie w odcieniach szarości i np. brązu. Obsydianu praktycznie nie da się nie rozpoznać, ponieważ posiada unikalny wygląd, który od razu przywołuje skojarzenie ze szkłem i powierzchnią lustra. Nie jest przezroczysty, ale posiada poświatę i może także mieć różne, kolorowe akcenty, co jeszcze bardziej nadaje mu blasku. Unikalnym rodzajem tego kamienia jest obsydian śnieżny.

Co ciekawe, obsydian był znany już przed wiekami. W starożytnej Mezopotamii produkowano z niego narzędzia, broń, rzeźby oraz ozdoby. Jego wartość poznali i doceniali również Majowie, używając go do tworzenia grot strzał, masek i kolczyków. Obecnie naturalne złoża występowania tego kamienia są w takich krajach jak: Turcja, Meksyk, Węgry i Islandia. Można go znaleźć również na Sycylii i w Japonii.

Magia obsydianu…

Wiele osób uważa, że obsydian nie tylko pięknie wygląda i idealnie nadaje się do noszenia na co dzień, ale ma też magiczne właściwości, przypisywane mu od dawna. I tak np. od wieków uważa się, że ten kamień chroni rodzinę i pomaga w mądrym rozwiązywaniu wielu codziennych problemów Ponadto przyjmuje się, że obsydian wspomaga osoby pracujące, ponieważ wzmacnia koncentrację i skupienie się na wykonywanych czynnościach.

Inne przekazy wskazują, z kolei, że obsydian posiada działanie pomocnicze w leczeniu dolegliwości zdrowotnych, w tym problemów trawiennych. W medycynie ludowej uważa się, że kamień ten korzystnie wpływa na skórę i włosy, poprawiając ich wygląd i kondycję. Czarny obsydian jest także uważany za rodzaj amuletu, który poprawia zdolności psychiczne i wewnętrzny rozwój. Dla wielu osób kamień ten jest pomocny w akceptowaniu własnej seksualności i zachowaniu równowagi i pogody ducha. Przekazy ludowe wskazują ponadto, że obsydian powinny nosić zwłaszcza osoby o dużej wrażliwości, które często borykają się z problemami natury psychicznej i nie wiedzą jak postępować w stresujących sytuacjach.

Rodzaje obsydianu i miejsca, gdzie można go kupić

Występuje wiele rodzajów obsydianu. Do tych najpopularniejszych zalicza się m.in. obsydian tęczowy, który posiada efekt tęczy, czyli mieni się mnogością kolorów i jest szczególnie poszukiwany przez miłośników pięknych kamieni szlachetnych. Popularny jest również obsydian śnieżny, nazywany również kwiatowym, który posiada czarny kolor i białe plamki, mogące kojarzyć się z płatkami śniegu lub kwiatów. Taki kamień daje niesamowity efekt wizualny i również cieszy się dużą popularnością.

Wśród obsydianów znajdziemy również obsydian złoty – dający efekt połyskiwania na złoto i także niezwykle popularny. Do innych odmian zalicza się ponadto: obsydian srebrno-czarny z odblaskami w kolorach srebra i obsydian brązowy z białymi plamkami.

Obsydiany to kamienie, po które chętnie sięgają osoby produkujące biżuterię typu hand made. Jest on bazą do tworzenia unikalnych dekoracji, które sprawdzają się podczas noszenia na co dzień i w ważnych momentach życia. Tego typu kamienie można znaleźć w dobrych sklepach internetowych, takich jak np. manzuko.com.

Niezależnie od tego, czy wierzymy w magiczną moc kamieni, jakimi są obsydiany czy po prostu chcemy posiadać piękną biżuterię – zawsze warto kupować je w dobrych sklepach i cieszyć się radością tworzenia własnych dekoracji. To okazja do rozwijania pasji, jaką jest hand made i cieszenia się efektami własnej pracy. Obsydian można też podarować bliskiej osoby z życzeniami powodzenia w życiu osobistym, zawodowym i miłosnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here