Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Fotodepilacja, czyli depilacja laserowa, zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników. Jej atutem jest przede wszystkim to, że jako jedyna metoda pozwala pozbyć się niechcianych włosów na stałe, czyli bez ich odrastania po krótszym bądź dłuższym czasie. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na ten zabieg.

Znakomite efekty

Zdecydowanie największą zaletą depilacji laserowej jest fakt, że pozwala ona pozbyć się owłosienia – nie tylko na stałe, ale też bez skutków ubocznych. Daje jej to wielką przewagę nad każdą inną znaną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Sposobów na to jest mnóstwo, jednak każdy z nich ma jakieś wady. Po goleniu, które jest tanie i szybkie, włoski odrastają nawet po kilku godzinach (a niektórzy dowodzą, że są mocniejsze), a także mogą pojawić się podrażnienia, krostki i przykre uczucie swędzenia skóry. Metody dające efekt na dłużej, jak wosk, pasta cukrowa czy depilator, powodują zaś bardzo nieestetyczne i uciążliwe wrastanie włosków, a przy tym mogą powodować krwiaki. Są to też metody bolesne, podczas gdy współczesna depilacja laserowa ani nie boli, ani nie powoduje żadnego dyskomfortu. Jest to więc najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się efektem gładkiej skóry, zapomnieć, czym jest niechciane owłosienie, a także przestać używać maszynek, wosku czy depilatora.

Możliwość depilacji różnych sfer

Wiele osób depiluje różne części ciała za pomocą różnych metod, co na pewno jest kłopotliwe. Depilator może dobrze sprawdzać się na nogach, ale już pachy trudno jest wydepilować w ten sposób ze względu na dużą bolesność takiego zabiegu. Na twarzy zaś w grę wchodzą tylko plasterki z woskiem lub krem do depilacji, niepodobna użyć w tych wrażliwych miejscach depilatora czy maszynki (tej ostatniej lepiej nie próbować). Depilacja laserowa zaś może być wykorzystywana w każdym rejonie ciała i twarzy, nawet tam, gdzie ciało jest najbardziej wrażliwe.

Cena nie taka wysoka

Powodem, dla którego wiele osób nie decyduje się na depilację laserową, jest obawa wysokich kosztów. Jednak zwykle dotyczy to osób, które nawet nie zorientowały się, ile to kosztuje. Tymczasem ceny tych zabiegów znacznie spadły, co ma związek także z ich rosnącą popularnością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here