Jak czyścić srebro?

Srebrna biżuteria cieszy się ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku. Chętnie sięgają po nią zarówno bardzo młode dziewczęta, jak i kobiety w podeszłym wieku. Nie można się temu dziwić, gdyż ten szlachetny metal jest jednocześnie niedrogi, a więc wykonaną z niego biżuterię można śmiało nosić na co dzień bez obaw o jej zniszczenie czy zgubienie. Wyroby ze srebra są zresztą dość solidne, nie trzeba więc obawiać się, że szybko przestaną ładnie wyglądać czy też rychło zostaną zgubione.

Wiele oczywiście zależy od tego, jakie przedmioty się wybiera

Jak czyścić srebro?Jeśli chce się cieszyć ich doskonałym wyglądem przez długi czas, dobrze będzie stawiać na wyroby bez kamieni. Mogą one bowiem wypadać, przez co biżuterię trzeba oddać do naprawy, a oprawienie kamienia na nowo nieraz powoduje wiele kłopotów, poza tym taka biżuteria jest często mniej wygodna, gdyż zahacza o ubranie, szczególnie gdy chodzi o pierścionki i bransoletki. Warto też na co dzień wybierać proste fasony i solidniejsze wyroby, delikatne i urocze pozostawiając sobie na większe wyjścia. Srebrna biżuteria jest jednak na tyle uniwersalna i różnorodna, że uda się wybrać odpowiednie propozycje w każdym przypadku. Jej wielką zaletą jest też trwałość. Każdy taki zakup daje więc pewność, że można będzie cieszyć się nienagannie wyglądającą biżuterią długi czas.

Srebro jest dość odporne na zarysowania i matowienie, nie trzeba więc obawiać się, że szybko przestanie ładnie wyglądać. Pewnym problemem jest jednak utlenianie się srebra, czyli pojawianie się na nim ciemnego nalotu. Sprawia to, że biżuteria przestaje prezentować się atrakcyjnie, traci swój połysk, wygląda na starą, a przy tym może brudzić skórę. Łatwo jednak można się z tym uporać, wystarczy wyczyścić nalot, a można to zrobić na kilka sposobów.

Jak czyścić srebro?

Jeśli ktoś nie wie, jak czyścić srebro albo z jakiegoś powodu nie chce tego robić samodzielnie, może bez przeszkód oddać swoją biżuterię do wyczyszczenia jubilerowi. Zajmie mu to krótki czas, efekt będzie świetny, a przy tym na pewno usługa taka nie będzie kosztować dużo. Z powodzeniem jednak można zająć się tym samemu. Jest na to dużo sposobów, a porady na ten temat można znaleźć w internecie. Najprostszym z nich jest wyczyszczenie srebra szczoteczką i pastą do zębów, trzeba jednak uważać, by jej nie porysować. Można też zastosować specjalny preparat dostępny na przykład u jubilera lub też przygotować rozwór z soi bądź sody oczyszczonej, gorącej wody i octu i na jakiś czas włożyć do niego poczerniałą biżuterię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here