Jak zawiazać krawat

Dawniej większość mężczyzn radziła sobie z samodzielnym zawiązywaniem krawatów. Były one podstawą każdej eleganckiej i uroczystej stylizacji, dlatego panowie mieli ich w szafach całe mnóstwo i potrafili dostosowywać je do najróżniejszych okazji. Czasy się jednak zmieniają i elegancki styl ubioru ostatnio zastępowany jest bardziej nowoczesnymi trendami. Niewielu młodych chłopców potrafiłoby odpowiedzieć na pytanie – jak zawiazać krawat – podczas gdy tą umiejętność warto na pewno opanować i to jak najszybciej. Istnieją różne rodzaje węzłów, jednak tym najpopularniejszym i najprostszym jest oczywiście węzeł prosty, nazywany również węzłem w czwórkę. A jak go wykonać?

Jak zawiazać krawat?

Jak zawiazać krawatWęzeł prosty jest węzłem uniwersalnym i wielofunkcyjnym. Pasuje niemalże do wszystkich krawatów, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas poważniejszych uroczystości – spotkań firmowych, ślubów, komunii czy randek. Niemalże każdy młody chłopiec rozpoczyna swoją przygodę z wiązaniem krawatów właśnie od niego i nie ma w tym nic dziwnego, skoro wykonuje się go z dużą łatwością, wręcz intuicyjnie. Ta technika jest też dodatkowym zabezpieczeniem dla samego krawata. Nie deformuje go i nie niszczy, dlatego najlepiej sprawdzi się u osób, które zmuszone są do noszenia strojów formalnych na co dzień.

Węzeł klasyczny

Jak zawiazać krawat w węzeł klasyczny? Można to zrobić w dosłownie sześciu krokach, stopniowo przekładając przez siebie dwie części krawata. Nie da się tego dokładnie opisać słowami, dlatego najlepiej poprosić tutaj o pomoc swojego tatę czy bardziej doświadczonego kolegę. Istnieją też pewne filmiki instruktażowe, na których sami mężczyźni pokazują swoim kolegom, jak w ciągu kilku sekund można wykonać ten popularny węzeł prosty. Początkujący powinni jednak wiedzieć, że nie musi być on w żadnym wypadku perfekcyjny! Asymetrie są tutaj jak najbardziej wskazane, podkreślają jedynie naturalny wygląd krawatu. Zawiązany w taki sposób będzie świetnym urozmaiceniem dosłownie każdego stroju.

Mężczyźni, którzy tworzenie węzła prostego mają już opanowane do perfekcji, mogą również pokusić się o próby przygotowania czegoś zupełnie innego z prostego i najzwyklejszego krawatu. Istnieje wiele różnych węzłów o ciekawej i oryginalnej prezencji. Oczywiście wiąże się je dużo trudniej od tego prostego i podstawowego, ale czasem warto trochę się pomęczyć, by uzyskać świetny efekt!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here