Jak leczyć zgagę

Zgaga to dolegliwość układu pokarmowego, która polega na cofaniu się treści żołądkowej oraz kwasów żołądkowych z żołądka do przełyku. Problem ten dotyka najczęściej osoby po 50 roku życia oraz kobiety ciężarne. Doprowadza do pojawiania się dyskomfortu oraz podrażnienia ścian przełyku. Przekonaj się zatem, jak można uniknąć tego problemu. Poznaj także najczęstsze przyczyny zgagi.

Zgaga i jej najczęstsze przyczyny

Zgaga poza podrażnieniem przełyku powoduje uczucie palenia za mostkiem oraz nieprzyjemnego pieczenia w tej okolicy. Może pojawić się również ból brzucha, gorzki posmak w ustach, ból w klatce piersiowej czy wymioty. Najważniejszą przyczyną zgagi jest rozluźnienie dolnego zwieracza przełyku, który powinien zatrzymać treść żołądkową w żołądku.

Istnieje wiele powodów, które przyczyniają się do powstawania zgagi. To między innymi: nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, nadwaga lub otyłość, spożywanie napojów bogatych w dwutlenek węgla, spożywanie napojów zawierających kofeinę, przyjmowanie niektórych leków czy jedzenie w stresie i pośpiechu. Warto pamiętać, że również dieta wpływa bezpośrednio na stan naszego zdrowia. Dlatego pragnąc uniknąć zgagi, należy wyeliminować zbyt obfite posiłki, bogate w węglowodany, tłuste oraz te, które są ciężkostrawne.

Istnieje także grupa produktów, których spożywanie może powodować rozluźnianie się dolnego zwieracza przełyku. Wśród tych pokarmów należy wymienić: owoce cytrusowe, czekoladę, jedzenie typu fast food, pomidory, truskawki, zielone ogórki, maliny czy kiwi. Dlatego też dieta oraz sposób spożywania posiłków stanowią elementy, na które należy zwrócić swoją uwagę.

Pozbądź się zgagi wybierając zdrową dietę i Anesteloc Max

Anesteloc Max to skuteczny lek przygotowany z myślą o pacjentach zmagających się ze zgagą. Niemniej choroba ta bardzo często wynika ze źle dobranej diety oraz sposobu spożywania posiłków. Dlatego warto zadbać o właściwe skomponowanie codziennego jadłospisu i wyeliminowanie produktów negatywnie wpływających na układ pokarmowy. Jednocześnie warto zadbać o chwilę czasu, aby spożyć posiłek bez pośpiechu.

Anesteloc Max wyróżnia komfort stosowania, ponieważ działa do 24 godzin. Natomiast jego działanie opiera się na inhibitorach pompy protonowej, które są niezwykle bezpieczne w stosowaniu. Zastosowana substancja, czyli pantoprazol w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego wykazuje niewielką ilość interakcji z innymi lekami. Dzięki czemu lek ten można stosować przyjmując inne preparaty na różne dolegliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here