wycieczka do pragi
fot. Pexels.com

Stolica Czech to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Przez wielu zwana Paryżem Wschodu, ponieważ Praga, podobnie jak stolica Francji, posiada wiele atrakcyjnych zabytków i jest położona bezpośrednio nad rzeką, Wełtawą. Co warto zobaczyć podczas pobytu w Pradze? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/co-zobaczyc-w-pradze/

Symbol Pragi – Most Karola

Praga słynie z wielu mostów, jednak jeden z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie. Most Karola pochodzący z XIV wieku to obecnie najstarszy i najdłuższy most kamienny na świecie. Jest długi aż na pół kilometra. Most zdobią liczne posągi świętych. Jedną z figur – przedstawiającą Jana Nepomucena – upodobali sobie turyści, którzy dotykają ją, wierząc, że ta czynność przyniesie im pomyślność i szczęście. Most Karola łączy Stare Miasto z Rynkiem z Hradczanami i Małą Straną. Oba krańce mostu zdobią okazałe bramy.

Zamek Praski w Księdze Rekordów Guinnessa

Zamek na Hradczanach to rekordowo największy zamek na świecie pod względem zajmowanej powierzchni. W jego skład wchodzą takie zabytki jak Katedra św. Wita – główna świątynia Pragi i miejsce pochówku dawnych władców Czech – wiekowe grobowce oraz witraż autorstwa Alfonsa Muchy. Podczas zwiedzania zamku codziennie o pełnych godzinach można obserwować efektownie wyglądającą zmianę warty czeskich wartowników, która odbywa się latem od 7 rano do 9 wieczór. 

Malownicza praska uliczka

Zwiedzając Pragę, warto odnaleźć Złotą Uliczkę znajdującą się na terenie zamku na Hradczanach. Ulica swoją nazwę zawdzięcza mieszkającym tam dawniej Żydom, którzy profesjonalnie zajmowali się złotnictwem. Na uliczce możemy podziwiać mnóstwo urokliwych małych domków, które były niegdyś zamieszkiwane przez poetów i pisarzy m.in. znanego Franza Kafkę. Obecnie znajdują się w nich liczne galerie, wystawy i sklepy. 

Najlepszy punkt widokowy na panoramę Pragi 

W Lateńskich Sadach na wzgórzu Letná znajduje się jeden z najpopularniejszych punktów widokowych Pragi. Stąd doskonale widać Most Karola i historyczne budynki stolicy Czech. To doskonałe miejsce na spacer z widokiem na Pragę. 

Zobacz także: http://www.rajnet.pl/sagrada-familia-najwieksza-atrakcja-barcelony/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here