jak pisać cv

Chciałbyś zmienić swoją dotychczasową pracę, ale nie wiesz do końca jak napisać dobre CV? Oczywiście nie jest to zadanie proste. Niemniej jednak musisz mieć również na uwadze to, że nie zawsze zapisy w CV są dla pracodawcy najistotniejsze. Aby napisać dobre CV po prostu musisz zdjąć z niego mit, który mówi o tym, że jest to najistotniejszy dokument w poszukiwaniu pracy. Niemniej jednak CV powinno być napisane w odpowiedni sposób, aby jakkolwiek pracodawcę zaciekawić. Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

jak pisać cvPrzede wszystkim powinniśmy skupić się nie tylko na dotychczasowym przebiegu naszej kariery zawodowej, choć jest to oczywiście niezwykle istotna kwestia, ale również powinniśmy zawrzeć ciekawe informacje na temat naszych zainteresowań, a także działalności po zawodowej. Wiele osób te aspekty pomija uznając, że pisanie o swoich zainteresowaniach w CV jest nie na miejscu. Niemniej jednak specjaliści od rekrutacji zwracają uwagę, że pracodawcy bardzo często czytają tego rodzaju zapisy w CV. Ma to na celu przede wszystkim poznanie umiejętności miękkich, jakimi charakteryzuje się kandydat na dane stanowisko pracy. Albowiem umiejętności twarde i ścisłe wykształcenie to nie wszystko. Ważne są również inne aspekty działalność człowieka i to jak sobie z nimi radzi. Dlatego nie powinieneś mieć oporów przed pisaniem w CV o tym, że interesujesz się literaturą, czy też że działasz w organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt. To również będzie miało duże znaczenie w oczach potencjalnego pracodawcy.

Techniczne aspekty pisania CV

Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednią czcionkę i jej wielkość, a także właściwe formatowanie tekstu. Nie możemy pracodawcy przedstawić CV w postaci zbitego tekstu. Musimy stosować wypunktowania, możliwe są również pogrubienie ważniejszych kwestii, a także stosowanie kursywy w niektórych fragmentach. To wszystko ma na celu stworzenie takiego CV, które będzie czytelne i przejrzyste. Takie CV sprawi, że pracodawca będzie chciał ten dokument przeczytać. Oczywiście warto, aby CV było wydrukowane na czystym papierze. Nie możemy przedstawić pracodawcy pogniecionego i poplamionego dokumentu. W takiej sytuacji nasze szanse na znalezienie pracy spadają niemalże do zera, albowiem pokazaliśmy zupełny brak szacunku dla potencjalnego pracodawcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here