jak pobrać film z facebooka

Jak pobrać film z facebooka? Spiesząc z odpowiedzią, chciałbym na początku opowiedzieć trochę o całej otoczce, która jest związana z tą tematyką. Od kilku dobrych lat mianowicie, mamy do czynienia z sytuacją, gdzie media społecznościowe zaczynają dominować w naszym życiu. Czy to zjawisko jest dobre? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, jednak warto się zastanowić, co można powiedzieć na ten temat.

Rola mediów społecznościowych

Z jednej strony, wszelkiego rodzaju interakcja z ludźmi, na stopie społecznej i psychologicznej, teoretycznie powinna budować i rozwijać zarazem nas, jako jednostki dostarczać przyjemności. Zadajmy sobie pytanie, czy jednak na pewno tak jest? Myślę, że spokojnie można powiedzieć, że zdecydowanie nie i jestem w stanie pokusić się o zdanie, że właściwie, nadmierne używanie mediów społecznościowych, może przynieść całkowicie odmienny efekt, aniżeli w teorii interakcja z ludźmi powinna. Co więc w tym wszystkim jest nie tak? Można powiedzieć, że istnieje kilka aspektów problematyki mediów społecznościowych aby dociec, co tak naprawdę jest w tym wszystkim groźnego i co powinno ulec zmianie.

Jak pobrać film z facebooka?

jak pobrać film z facebookaPierwszym problemem, na jaki natykamy się przy analizie mediów społecznościowych i zagadnień z nimi związanych, nie jest na pewno : ”jak pobrać film z facebooka?” lecz coś zupełnie innego. Mam tutaj chociażby na myśli bardzo duży problem, związany z psychologicznym aspektem mediów społecznościowych. Wchodząc na jakikolwiek portal tego typu i komunikując się ze znajomymi za pośrednictwem internetu, lajkując zdjęcia i wystawiając komentarze, przez cały czas serwujemy sobie dość konkretną dawkę dopaminy do naszego mózgu.  Niemniej jednak, aby pobrać film z Facebooka, wystarczy, że klikniemy prawym przyciskiem myszy na zdjęcie, a następnie wybierzemy opcję „zapisz jako”. Tylko tyle wystarczy, abyśmy mogli mieć zapisany na komputerze film z facebooka.

Procesy uzależniające

Zapytacie się pewnie, czym jest rzeczona przeze mnie dopamina? Jest to hormon, a właściwie neuro-receptor, którego zadaniem, jest odpowiadanie za mechanizmem motywacji i nagrody w organizmie człowieka. Żeby lepiej uzmysłowić działanie dopaminy, przywołam Wam pewien eksperyment, który został kiedyś przeprowadzony przez grupę psychologów. Polegał on na tym, że przy pomocy organizmu myszy laboratoryjnej, sprawdzano zmiany w zachowaniu osobnika, który ma wyłączone receptory dopaminy w mózgu.

Okazuje się, że po ich odłączeniu (nie wgłębiając się w praktyczne szczegóły zagadnienia), mysz, pomimo postawienia jest misek z wodą i jedzeniem, była na tyle leniwa i zdemotywowana, że przez okres siedmiu dni, nie miała ochoty podejść do nich, żeby z pragnienia i głodu się napić. Brak motywacji był silniejszy niż pragnienie i głód myszy, co w rezultacie skutkowało jej śmiercią. Z przeprowadzonego eksperymentu wynika, z jakich względów dopamina, jest tak istotnym neuro-transmiterem w naszym organizmie i nie można pozwolić na to, żeby w jakiś sposób zaczął szwankować – zdecydowanie, nie wolno nam do tego dopuścić.

Z czego wynika atrakcyjność facebooka?

Zapytacie się pewnie, co ma jednak to wszystko do rzeczy, w odniesieniu do takich kwestii jak Facebook, czy główny temat artykułu, a mianowicie: „jak pobrać film z Facebooka?” Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Warto jednak nadmienić, że nadmierne używanie mediów społecznościowych powoduje osłabienie receptorów dopaminy w mózgu. Z tego względu, każde takie przyjemne uczucie, powiązane z tym, że ktoś skomentował nasz komentarz, polajkował posta albo nasze zdjęcie, osłabiają w pewien sposób nasz układ nerwowy (a dokładniej część odpowiedzialną za motywację) w mózgu. Im więcej piszemy ze znajomymi przez internet, tym mniej chce nam się wyjść na dwór, albo do mieszkania do swoich kumpli na piwo, bo teoretycznie, dzięki mediom społecznościowym, zaspokajamy swoją potrzebę przebywania w towarzystwie.

Elektroniczna forma komunikacji

jak pobrać film z facebookaZadajmy sobie jednak pytanie, czy obie z wymienionych form, mają takie samo odzwierciedlenie w rzeczywistości? Zdecydowanie nie. Trzeba stwierdzić, że elektroniczna forma komunikacji z ludźmi jest bez porównania, zupełnie inna aniżeli kwestia komunikacji z osobami bezpośrednio. Zauważmy, że rozmowa z żywym człowiekiem, wymaga od nas o wiele większego zaangażowania i większej ilości umiejętności, żeby wszystko odbyło się ładnie i gładko.

Żeby lepiej zobrazować kwestię, wyobraźmy sobie, jak skrajnie mniejszym problemem/wyzwaniem jest napisanie wiadomości na jakimś portalu społecznościowym do obcej dziewczyny (lub za pośrednictwem Tindera), niż podejście do dziewczyny na przystanku autobusowym i zagadanie oraz zdobycie jej numeru telefonu. Druga opcja jest skrajnie bardziej wymagająca ale też bardziej satysfakcjonująca kiedy uda się nam zrobić wszystko jak należy. Z tego względu, media społecznościowe rozleniwiają naszą psychikę, na co nie możemy pozwolić, jeżeli chcemy osiągnąć niesamowite rzeczy w swoim życiu. Zastanówcie się zatem co jest dla Was ważniejsze – łatwe i niewypełnione satysfakcją z działania życie, czy może prawdziwa jazda bez trzymanki?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here