Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Złamane serce sprawia, że czujesz się beznadziejnie: odizolowany i samotny. W końcu osoba, której ufałeś, odeszła, a to, co było między Wami się skończyło. Nie masz pojęcia, co robić. Ból może wydawać się nie do zniesienia, a Ty nie wiesz, jak poradzić sobie z rozstaniem i jak odnaleźć poczucie równowagi, oraz nowy cel w swoim życiu.

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Brak kontaktu to technika całkowitego usunięcia twojego byłego partnera ze swojego życia. Jest to trudny, drastyczny, ale konieczny krok w procesie „leczenia” Twojego serca. Zablokuj numer telefonu tej osoby, usuń ją z mediów społecznościowych i unikaj kontaktu twarzą w twarz z byłym partnerem. Nie pytaj też znajomych, jak on/ona się czuje. Brak kontaktu pozwala skupić się na sobie, pracować nad Twoimi uczuciami, a nie na osobie, która właśnie złamała twoje serce.

Jak poradzić sobie z rozstaniem?Izolacja, która następuje po rozpadzie związku, może boleć. Jednak doświadczenie złamanego serca jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych doświadczeń wśród ludzi. Znajdź kogoś, komu ufasz, a kto chętnie wysłucha Twoich zwierzeń. Niektórzy na swojego powiernika wybierają krewnego lub bliskiego przyjaciela, podczas gdy inni wolą profesjonalną pomoc psychologa.

W pierwszych dniach i tygodniach, prawdopodobnie będziesz chciał się zamknąć w czterech ścianach. Żal powoduje, że ludzie są smutni, przytłoczeni, zaniepokojeni i nieufni, wobec tego nie chcą nigdzie wychodzić. Jednak ukrywanie się w domu z opakowaniem lodów może sprawić, że poczujesz się gorzej, szczególnie jeśli narażasz swoje finanse i przyszłość na niebezpieczeństwo, zaniedbując pracę lub szkołę. Ale powrót do wykonywania codziennych czynności i utrzymanie rutyny pomoże ci odzyskać poczucie normalności w Twoim życiu. Zdasz sobie sprawę z tego, ile masz wsparcia, a pozostawanie zajętym pomoże Ci z szybszym uporaniem się ze stratą.

Bądź też miły dla siebie

Bez względu na to, jak silny jesteś, złamane serce bardzo boli. Jeśli nie dasz sobie czasu, aby przez to przejść, skończysz na tłumieniu uczuć, które mogą ujawnić się za wiele miesięcy, a nawet lat. Bądź łagodny dla siebie, pozwól swoim uczuciom się uzewnętrznić i przepracuj je, zamiast próbować je powstrzymać.

Spróbuj się wyspać. Pozwól sobie na słuchanie muzyki, oglądaj filmy, które wybierzesz. Traktuj siebie jak wyjątkowego, ważnego, wartościowego człowieka, a wkrótce zaczniesz zdawać sobie sprawę, że zasługujesz na kogoś, kto będzie traktował cię równie dobrze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here