Wiele kobiet chciałoby mieć długie włosy, ale nie udaje im się nigdy zapuścić ich do wymarzonej długości. Powodem tego nie tylko jest niszczenie się włosów, w efekcie czego trzeba je ściąć, zwykła niecierpliwość, a także uleganie modzie na krótkie fryzury, ale też czasem zbyt szybkie tempo wzrostu włosów. To, jak szybko rosną włosy, zależne jest od wielu czynników, choćby od pory roku – włosy zazwyczaj rosną szybciej latem, podczas gdy zimą ich wzrost jest praktycznie niezauważalny. Poza tym jednak znaczenie ma zdrowie organizmu oraz dieta, gdyż organizm potrzebuje określonych składników, by móc „produkować” włosy.

Jak szybko rosną włosy?

Jak szybko rosną włosyKiedy ich brakuje, ich wzrost staje się wolniejszy, a nawet mogą stawać się słabe i wypadać. Trzeba je więc wtedy wzmocnić, a dobrym na to sposobem może być sięgnięcie po suplementy typowo na włosy czy picie ziołowych herbatek – ze skrzypu i pokrzywy. Poza tym wzrost włosów można przyspieszać na różne sposób. W drogeriach oraz aptekach znaleźć można liczne szampony przyspieszające wzrost włosów, ale prócz nich, warto też od razu zaopatrzyć się w środek do wcierania. Szampon co prawda może posiadać odpowiednie składniki, ale pozostaje na włosach i skórze głowy krótko. Ampułka zaś czy inna wcierka pozostaje na niej przez długi czas, aż do kolejnego mycia, zawarte w takich środkach składniki mają więc dużo czasu, by zadziałać, penetrując cebulki włosowe.

W tym przypadku warto zwłaszcza wybierać takie preparaty, które wciera się w skórę głowy i robiąc to, od razu wykonywać masaż. Poprawi to ukrwienie skóry głowy, a więc cebulki zostaną lepiej natlenione. Taki masaż już sam w sobie może znacznie wspomóc porost włosów, a nawet leczyć ich wypadanie – to, co wciera się w skórę głowy, to już sprawa drugorzędna. Jeśli będzie się wykonywać taką operację sumiennie każdego dnia, bardzo szybko można będzie zobaczyć efekty.

Wcierka z kompleksem witaminowym

Oczywiście jeśli dysponuje się większym budżetem, na pewno warto zakupić dobrą wcierkę, na przykład z kompleksem witaminowym, ale rezultaty przyniesie masaż wykonywany nawet przy stosowaniu taniego preparatu z najbliższej drogerii, nawet wody brzozowej, która kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. W dodatku jeśli komuś zależy na szczególnie szybkim poroście włosów, bo na przykład wygląda niekorzystnie po ich obcięciu, może zastosować kurację uderzeniową i stosować wcierkę dwa razy dziennie czy nawet częściej. Tak można jednak stosować tylko łagodne preparaty, gdyż środki z dużą ilością alkoholu podrażnią skórę głowy i przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here