ubiór lata 90

Jak ubierali się ludzie w latach 90? Ci, którzy dobrze pamiętają tan okres, z pewnością mają wrażenie, że było to tak niedawno. Wielu osób dokładnie pamięta modę z tych lat i uwielbia wracać do niej z rozczuleniem. Czy da się odtworzyć urok tamtych lat?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jak-sie-ubieralo-w-latach-90/

Jak się ubierało się podczas trwania lat 90?

Jeżeli miałeś szczęście i dorastałeś w szalonych latach dziewięćdziesiątych, z pewnością wiesz, co było wówczas modne. Z chęcią jednak powspominamy, co w tym okresie w trawie piszczało i na punkcie czego wariowały wszystkie dziewczyny.

  • Krótkie topy – chyba dobrze pamiętacie takie szalone stylówki? Wiele dziewczyn kochało wręcz podkreślać płaskie brzuchy. Do krótkich topów zakładały najczęściej szerokie spodnie z dużymi kieszeniami znajdującymi się po bokach
  • Buty na koturnie – zapewnie wiecie, że w tamtych czasach takie obuwie nosiły dziewczyny ze Spice Girls. Gdy odniosły światowy sukces, dosłownie każda nastolatka chciała wyglądać tak samo jak one.
  • Luźne dżinsyw tym przypadku, mogliśmy to zawdzięczać dzięki amerykańskiemu serialowi„Przyjaciele”, w którym główne bohaterki ubierały szerokie spodnie, do których zakładały najczęściej obcisłą górę
  • Koszule w kratę – najczęściej były one flanelowe. Zazwyczaj noszono je tylko na jednym ramieniu, a z drugiego zaś lekko spadała część koszuli.
  • Aksamitne dodatki – dokładniej rzecz ujmując chodzi tu  o tak zwane „aksamitki”, które lądowały na szyi. Ten materiał przeżywał wtedy okres swojej świetności. Aksamitne były wówczas sukienki, spódnice, torebki, a także opaski na włosy.

Powrót do przeszłości!

Warto czasem przenieść się w do dawnych czasów i zorganizować sobie np. imprezę tematyczną związaną z danym okresem czasu. Jest to świetny pomysł na osiemnastkę, imprezę rodzinną, domówkę, ale także na sylwestra. Bez wątpienia będą niezapomniane chwile i bardzo dobra zabawa. W takim wypadku fajnie jest także powspominać muzykę tamtych czasów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here