Jak zamawiać na Aliexpress?

AliExpress to platforma zakupowa chińskiego giganta handlu detalicznego AliBaba, której celem jest zmierzenie się z internetowymi gigantami, takimi jak Amazon i eBay. Ale czy można tam bezpiecznie robić zakupy? Jak zamawiać na Aliexpress? Ile czasu zajmie dostarczenie przedmiotów i co się stanie, jeśli do nas nie dotrą? Czy AliExpress jest wiarygodnym sklepem? I czy jesteśmy bardziej podatni na oszustwa, jeśli robimy tam zakupy? Wielu użytkowników zadaje sobie właśnie te i całe mnóstwo innych pytań.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Jeśli nie znamy AliExpress, to jest to, gwoli wyjaśnienia, ogromny sklep internetowy należący do The Alibaba Group, korporacji wartej miliardy dolarów, która zaczynała na rynku jako portal do kupna i sprzedaży między firmami. Od tego czasu rozszerzyła się także na usługi typu business-to-consumer, consumer-to-consumer czy też płatności.

Jak zamawiać na Aliexpress?AliExpress to internetowa platforma konsumencka grupy Alibaba dla międzynarodowych nabywców (podczas gdy TaoBao jest przeznaczone tylko dla konsumentów z Chin). Umożliwia małym firmom w Chinach sprzedaż swoich produktów klientom na całym świecie. Podobnie jak na Amazon, możemy znaleźć tam prawie wszystko. W przeciwieństwie do Amazon jednak, wszyscy sprzedający na AliExpress są stroną trzecią: AliExpress sam niczego nie sprzedaje. Po prostu zapewnia im rynek.
Dlaczego? Bo kupujemy bezpośrednio od producenta, co zmniejsza koszty sprzedaży. Koszty produkcji w Chinach są nieco niższe niż w innych krajach. Na przykład, całe mnóstwo produktów z działu elektroniki ma fantastyczne ceny na AliExpress, ponieważ są one produkowane w Chinach i można je kupić bezpośrednio od producenta, unikając marży detalicznej dodanej przez pośrednika.

Wszystkie towary na AliExpress mają pokazany szacowany czas dostawy na stronie produktu i zwykle wynosi on od 20 do 60 dni

Tak, dwa miesiące to bardzo długi czas oczekiwania na coś, co kupiliśmy online. Jednak zazwyczaj dostawa nie trwa tak długo. Około dwóch tygodni to średni czas potrzebny na dotarcie do większości klientów, ale na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby kupować bezpośrednio z Chin. Zakupy na AliExpress są w rzeczywistości bezpieczne. Bądźmy jednak ostrożni. To samo dotyczy każdego innego sklepu internetowego. Niektóre, takie jak Amazon, oferują więcej zabezpieczeń niż inne, ale jeśli chcemy zakupić dobre produkty i zaoszczędzić nieco pieniędzy, AliExpress to dla nas fantastyczna opcja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here