Urządzania często upraszczają nam życie, jednak nie są one wieczne. Czasami się psują lub zawieszają. Jak radzić sobie z zawieszaniem laptopa? Czy zawieszania laptopa świadczy o tym, że trzeba już kupić nowego? Zawieszanie laptopa to częsty problem wśród użytkowników laptopów, dlatego trzeba sobie z nim skutecznie radzić. Można go po prostu zresetować. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób.

Jak zresetować laptopa?

Jak zresetować laptopaJednym z najczęściej używanych sposobów na zresetowanie urządzania jest przytrzymanie klawisza, którym włącza się laptopa. Czas zalecany do przytrzymania to kilka sekund. Po tym czasie urządzenia powinno się odwiesić i być gotowe do jego ponownego włączenia.
Drugim sposobem na zresetowanie laptopa jest wyciągnięcie baterii, która zasila laptopa.
Trzecim sposobem jest użycie skrótu klawiaturowego „ALT+CTRL+DELETE”.
Jednak z tych trzech sposobów najczęściej używanym jest ten pierwszy. Są to proste i szybkie sposoby na chwilowe zawieszenie się laptopa. Jeżeli natomiast te sposoby nie zadziałają to wówczas można odwiesić laptopa poprzez stosowanie aplikacji: „Recovery”. Jednak zastosowanie tej funkcji przywraca laptopa do ustawień fabrycznych, czyli cały dysk zostaje tak jakby dogłębnie wyczyszczony. Warto zatem różne pamiątkowe zdjęcia czy filmy zgrywać sobie na pendrive czy płyty, dzięki którym będzie można je odtworzyć, ponieważ takie dogłębne zresetowanie laptopa skutkuje utraceniem wszystkich danych jak miały miejsce w laptopie. Zatem nic się nie uchowa, nawet ważne dokumenty. Warto przed takim wyczyszczeniem laptopa się zabezpieczyć.

Dlaczego laptop się zawiesza?

Laptopy wieszają się często, ponieważ są zaśmiecane różnymi dokumentami czy zbędnymi plikami, które zajmują dużo miejsca w laptopie, dlatego warto przemyśleć czy dokumenty lub pliki, które przerzucamy na laptopa są nam potrzebne. Wszystko to ma wpływ na stan techniczny laptopa i stopniowo spowalnia pracę urządzenia.
Jeżeli nie wiesz jak wykonać taki reset, to wówczas warto udać się z laptopem do programisty, który spojrzy fachowym okiem co się stało. Być może okaże się, że funkcja „Recovery” nie będzie musiała być używana i wszystkie nasze ważne pliki zostaną zachowane. Użycie tej opcji niestety na stałe usuwa z komputera wszystko co się w nim znajdowało i laptop staje się jak nowy w dniu jego zakupu. Zatem warto dbać o niego przez cały czas użytkowania aby nie musieć go resetować doszczętnie i tracić przy tym ważnych plików.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here