Jak zrobić lewatywę

Jeszcze do niedawna wykonywanie lewatywy przed porodem było standardową medyczną procedurą. Może to poświadczyć wiele kobiet. Zdania na temat wykonywania lewatywy przed porodem są podzielone. Teraz decyzja należy tylko i wyłącznie do kobiety – nikt nie ma prawa zmusić rodzącej do wykonania lewatywy przed porodem. Niektóre położne podkreślają, że wykonanie lewatywy przed porodem może usprawnić przebieg akcji porodowej i dlatego kobieta powinna rozważyć taką możliwość. Inne położne z kolei podkreślaj, że najważniejszy jest komfort i dobre samopoczucie rodzącej kobiety.

Jak zrobić lewatywę?

Jak zrobić lewatywęLewatywa może odbierać kobietę z godności. Jest wiele sytuacji w których człowiek sam chce zrobić sobie lewatywę i ma do tego prawo, zestaw do wykonania lewatywy można przecież kupić w każdej aptece i wykonać ją samodzielnie w domu. Wykonanie lewatywy przynosi ulgę w zaparciach i skurczach jelit. Jest to też standardowa procedura kiedy na zaparcia cierpi dziecko. Zawsze jednak warto skonsultować się z lekarzem przed podjęciem samodzielnych decyzji o wykonaniu lewatywy sobie lub dziecku. Wykonanie lewatywy nie jest oczywiście bardzo skomplikowanym procesem. Jednakże trzeba zapoznać się z instrukcją jak to zrobić. Wykonanie lewatywy to standardowa procedura przed zabiegiem kolonoskopii – w końcu jelita muszą być czyste. Wielu ludzi niepotrzebnie obawia się lewatywy. Oczywiście doznania podczas wykonywania lewatywy nie są najbardziej przyjemne na świecie. Jednakże absolutnie nie jest to procedura bolesna, co najwyżej lekko nieprzyjemna i powoduje niewielki dyskomfort u pacjenta u którego jest przeprowadzana.

Lewatywę może przeprowadzić pielęgniarka

Lewatywa może przeprowadzić pielęgniarka. Warto zdawać sobie sprawę że personel medyczny widział już wiele przypadków i absolutnie lewatywa nie jest dla nich czymś zaskakującym. Dlatego absolutnie warto porzucić stres i nie denerwować się przed wykonaniem lewatywy. U rodzących kobiet wykonanie lewatywy przed rozpoczęciem właściwej akcji porodowej może uchronić kobietę przed mimowolnym oddaniem kału na sali porodowej. Jak zrobić lewatywę? W aptece znajdziemy gotowe zestawy do wykonania lewatywy. Inne zestawy będą dla dzieci a inne dla osób dorosłych. Nie warto obawiać się tego medycznego zabiegu. Nie jest to absolutnie rzecz skomplikowana i nie warto się tego bać. Zamiast tego warto dbać o to, by lewatywa nigdy nie była nam potrzebna, czy to z powodu zaparć czy też przed medycznym zabiegiem kolonoskopii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here