jak zrobić warkocz

Kobiety, nawet te najmłodsze, uwielbiają kombinować ze swoim wyglądem zewnętrznym i gdy tylko mają taką okazję, poddają się fantastycznym i bardzo efektownym metamorfozom. Każdego dnia mogą prezentować się zupełnie inaczej i to wyłącznie za sprawą zróżnicowanych upięć włosów. W tym artykule przeczytasz o tym jak zrobić warkocz.

Klasyczny warkocz

jak zrobić warkoczBo nawet z najprostszymi kosmykami można zdziałać prawdziwe cuda, korzystając z dodatkowych akcesoriów stylizacyjnych czy specjalnych przyrządów mających na celu zakręcić włosy bądź je wyprostować. Tego rodzaju przyrządy mogą jednak jednocześnie niszczyć kosmyki, zwłaszcza te cienkie i delikatne. Gdyż oddziałują na nie bardzo wysokimi temperaturami, przez które włosy zaczynają się po prostu palić. A później stają się rozdwojone i zniszczone. Dużo lepszym pomysłem jest więc kombinowanie z tym, co ma się już na swojej głowie, czyli układanie zróżnicowanych fryzur. Jedną z tych najpopularniejszych i zdecydowanie najprostszych jest bez wątpienia klasyczny warkocz, który każda kobieta i młoda dziewczyna powinna potrafić sama na sobie wykonać.

Z bardzo krótkich włosów nie da się go niestety stworzyć. Ale kosmyki sięgające wyłącznie samych ramion pozwalają już na bezproblemowe wyczarowanie tej naturalnie prezentującej się fryzury. Jak zrobić warkocz? Praktyka czyni mistrza. Nawet tej dziewczynie, której do tej pory nie udawało się go wykonać, wszystko pójdzie jak po maśle, jeśli opanuje ona prawidłową technikę tworzenia tej fryzury. Nie jest ona trudna, trzeba tylko ją kilkukrotnie przećwiczyć. Później można wykonywać wspaniałe warkocze w ciągu zaledwie paru minut i tym sposobem przyspieszać swój proces przygotowywania się do szkoły, pracy czy wyjścia ze znajomymi lub chłopakiem.

Jak przygotować włosy?

Przed rozpoczęciem procesu wykonywania jakiejkolwiek fryzury włosy należy oczywiście dokładnie wypielęgnować. Przy pomocy delikatnego środka myjącego trzeba zmyć z nich pozostałości wszystkich kosmetyków stylizacyjnych (żelów, gumy bądź lakieru do włosów) i wszystko dokładnie spłukać. Można też nałożyć na nie niewielką ilość nawilżającej maski czy odżywki, która zapobiegnie puszeniu się kosmyków, doskonale je wygładzi i dzięki temu pomoże przygotować z nich estetycznie prezentującą się fryzurę. A jak zabrać się za jej wykonywanie?

W pierwszej kolejności całe włosy należy bardzo dokładnie rozczesać. Jeśli znajdują się na nich większe kołtuny, można najpierw użyć do tego celu grzebienia z rzadko rozłożonymi igiełkami. Rozpoczynając rozczesywanie od samych końcówek i stopniowo przechodząc do wyższych partii głowy. Rozczesane już włosy należy podzielić na trzy równe partie. Każda z nich powinna mieć mniej więcej taką samą objętość. Można kilkukrotnie ją zmieniać, aby osiągnąć zadowalający efekt. Po podzieleniu wszystkich pasm na trzy części można już przejść do samego tworzenia pierwszego warkocza. Jak go zatem wykonać? Jak zrobić warkocz bez pomocy drugiej osoby?

Jak zrobić warkocz?

jak zrobić warkoczPasmo znajdujące się po lewej stronie należy przełożyć przez dwa pozostałe kosmyki w taki sposób, aby znalazło się ono tuż na nich. Następnie tak samo należy postąpić z pasmem z prawej strony, umieszczając je na pozostałych fragmentach włosy i ciągnąc w lewym kierunku. Pierwszy węzeł właśnie został stworzony. Czynność należy kontynuować i przewiązywać ze sobą pozostałe partie włosów aż do momentu, w którym dojdzie się do samych końcówek. Najważniejsze w tym procesie jest to, aby przewiązywane włosy za każdym razem dość mocno zasikać i nie doprowadzić do sytuacji, w której warkocz mógłby się poluzować i przez to zniszczyć.

Krzyżowane po kolei pasma muszą być solidnie wygładzane i zawiązywane. Posiadaczki bardzo gęstych i pofalowanych włosów nieraz przez to mają spore trudności z tworzeniem na swoich głowach estetycznych warkoczy. Ciekawym trikiem może być dla nich próba wykreowania takiej fryzury na lekko przetłuszczonych włosach. Pokryte niewielką ilością sebum będą znacznie lepiej przylegać do skóry głowy i łatwiej poddadzą się wszelkim zabiegom stylizacyjnym. Warkocz to także doskonały sposób na zamaskowanie nieświeżych kosmyków. Nawet przetłuszczone włosy spięte w ten sposób i utrwalone lakierem mogą zaprezentować się niesamowicie!

Warkocz klasyczny czy zmodyfikowany?

Mimo iż zwykły warkocz potrafi dodać każdej kobiecie uroku i wydobyć z niej prawdziwe naturalne piękno, czasem warto z nim odrobinę pokombinować i zmienić jego tradycyjny wygląd. Zamiast tworzyć warkocza z całych włosów, można użyć do jego przygotowania wyłącznie partii kosmyków wyciągniętych zza jednej strony głowy. Bardzo modne są także maleńkie warkoczyki zaplatane na samym czole, imitujące stylowe i naturalne opaski, wspaniale prezentujące się na głowach małych dziewczynek. Mimo iż takie fryzury początkowo wydają się być dość skomplikowane, z czasem każda kobieta może nauczyć się je wykonywać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here