Konturowanie twarzy - jakie kosmetyki są potrzebne?

Konturowanie twarzy to istotny etap każdego makijażu. Dzięki niemu możemy uwydatnić zalety i przykryć mankamenty. Prawidłowo wykonturowana twarz staje się bardziej smukła, trójwymiarowa. Za pomocą bronzera i rozświetlacza do twarzy możemy zatuszować takie defekty jak za długi lub za szeroki nos, wąskie usta, czy wysokie czoło.

Konturowanie twarzy – które kosmetyki, są niezbędne?

Istnieją dwie metody konturowania twarzy, na sucho lub na mokro. Od metody, zależy jakich kosmetyków będziemy potrzebować.

Gdy zdecydujemy się konturować twarz na sucho, będzie nam potrzebny do tego lekki podkład lub krem BB, puder transparentny, bronzer, róż i rozświetlacz w kamieniu. Jest to idealne rozwiązanie na co dzień. Gdy jednak, wolimy konturowanie na morko, musimy się zaopatrzyć w podkład, płynne korektory, w różnych odcieniach, puder transparentny, bronzer w sztyfcie, róż w kremie oraz płynny rozświetlacz.

Oprócz kosmetyków, niezbędne są również akcesoria. Bez względu jaką metodę wybraliśmy, potrzebna nam będzie gąbka do aplikacji podkładu lub kremu BB, pędzel skośny do różu, pędzel do bronzera, pudru i oddzielny do rozświetlacza.

Przeczytaj też: http://www.rajnet.pl/higiena-okolic-intymnych-o-czym-nalezy-pamietac/

Jak wykonać konturowanie twarzy w domu?

Przed makijażem, na oczyszczoną i nawilżoną skórę twarzy, należy zaaplikować bazę pod makijaż. Dzięki niej kosmetyki będą lepiej trzymały się skóry, co wpłynie na trwałość konturowania. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu BB lub podkładu, za pomocą gąbki. Gąbkę należy lekko zwilżyć, żeby nie pochłaniała kosmetyku. Następnie twarz należy omieść pudrem transparentnym. Gdy mamy przygotowaną cerę, teraz dopiero możemy zacząć konturowanie.

Bronzer należy zaaplikować tuż pod kośćmi policzkowymi, efekt możemy stopniować. Jednak zdecydowanie lepiej nie przesadzać z bronzerem, ponieważ mogą powstać plamy. Kolejny krok to rozświetlacz. Powinniśmy go nałożyć na szczyt kości policzkowych. Dodatkowo na łuk brwiowy, szczyt nosa i łuk kupidyna. Zasada jest jedna to co chcemy ukryć traktujemy bronzerem, to co chcemy uwydatnić rozświetlaczem.

Róż do policzków nakładamy za pomocą skośnego pędzla, nad bronzerem. Następnie należy go rozblendować, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Na zakończenie makijaż można dodatkowo utrwalić fixerem.

Źródło: https://www.miastadawniej.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here