Jaki kupić materac do łóżka dziecięcego?

Łóżko i materac to meble, które zapewniają prawidłowy, nocny odpoczynek. Aby był on komfortowy, należy dobrać odpowiednie elementy wyposażenia strefy snu dziecka.

Czynniki mające wpływ, na wybór materaca do łóżka dziecięcego

Wybór materaca dla dziecka nie jest łatwym zadaniem, ponieważ w sklepach asortyment jest bogaty, a wtedy jeszcze trudniej jest się zdecydować. Wybierając materac dla dziecka, warto mieć na uwadze kilka ważnych kwestii:

  • wiek dziecka – najważniejsze i najbardziej oczywiste kryterium wyboru. Materac do łóżka zawsze musi być dopasowany do wieku dziecka. W przypadku noworodków, najlepszy będzie materac wykonany z materiału termoizolującego. Takie maleństwa większość czasu w ciągu dnia przesypiają, dlatego potrzebują jak najwięcej ciepła. Gdy maluch trochę podrośnie można wymienić materac na taki, który wyróżnia się prawidłową cyrkulacją powietrza i antybakteryjnością.
    Gdy dziecko już jest w wieku przedszkolnym, materac należy dobrać do jego wzrostu.
  • antyalergiczność – materac, który ma być przeznaczony dla dziecka, powinien być wykonany z materiałów, które są hipoalergiczne. Wtedy sen dziecka będzie bezpieczny i spokojny.
  • antybakteryjność – najlepiej wybierać materac z takimi właściwościami. Taki materac zapobiega namnażaniu się bakterii.

Materace do łóżka dziecięcego, czym się charakteryzują?

Rodzaje materaców dla dzieci

Lateksowy materac dla niemowlaka, jego zaletą jest przewiewność oraz antyalergiczność. Wewnątrz takiego materaca, nie rozwijają się grzyby, bakterie i roztocza. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci oraz dorosłych.
Sen na takim materacu jest komfortowy i zdrowy. Dodatkowo materac podpiera ciało dziecka, co wpływa na prawidłowy rozwój kręgosłupa.

Materac kokosowy, obszyty jest bawełną. We wnętrzu materaca znajduje się mata z włókna kokosa. Ten rodzaj materaca jest również antyalergiczny i świetnie przepuszcza powietrze. To co go wyróżnia to twardość, jest zdecydowanie twardszą wersją, niż materac lateksowy. Polecany dla starszych dzieci.

Materac z łuską gryczaną, jest coraz bardziej popularny ze względu na swoje właściwości.
Prawidłowo podpiera kręgosłup dziecka, a dodatkowo jest wykonany z ekologicznych materiałów. Wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju odkształcenia i nie pochłania wilgoci.

Przeczytaj też: http://www.rajnet.pl/lozka-dla-dzieci-jakie-cechy-ma-idealne-lozko-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here