Od starożytności po współczesność - poznaj naturalne techniki depilacji!

Depilacja to zabieg, który posiada wiekową tradycję. Już w czasach starożytności owłosienie było usuwane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Włosy miały wówczas magiczną moc, a ich brak łączony był ze statusem społecznym i czystością. Depilacja z czasem stała się dyktatem, do momentu kiedy owłosiona pacha została okrzyknięta kobiecą niezależnością.

Jak usuwano włosy w starożytności?

Starożytny Egipt słynął z tego, że do usuwania włosków z ciała wykorzystywano oszlifowane kamienie, ostre muszle czy mieszanki przypominające dzisiejszy wosk do depilacji. Wówczas depilacja była uznawana bardziej jako magia i nie wiele miała wspólnego z higieną. Włosy golono zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, ponieważ uznawano, że w nich zaklęte jest zło. Jak łatwo wywnioskować, zgolenie włosów pozwalało pozbyć się zła, dlatego też usuwano włosy z nóg, rąk, głowy, twarzy i klatki piersiowej.

Depilacja współczesnych czasów

Dzisiaj jesteśmy znacznie bogatsi w wiedzę oraz możliwości. Depilacji poddajemy się głównie z pobudek estetycznych i higienicznych. Dokładamy starań, aby zabiegi były bezpieczne i zdrowe. Dlatego też coraz chętniej sięgamy po naturalne techniki. Dzisiaj również mężczyźni decydują się zadbać o swoją urodę i coraz chętniej poddają się zabiegom depilacji w salonach. Jeśli chcesz znaleźć sprawdzony salon dla swojego mężczyzny, ten artykuł Cię zainteresuje http://www.igu.org.pl/szukasz-sprawdzonego-barber-shopu-sprawdz-te-informacje-zanim-zadzwonisz-do-kumpla/. Wbrew pozorom faceci potrzebują takich wizyt tak samo, jak i kobiety. A jeśli sama szukasz sprawdzonego salonu urody, to koniecznie zajrzyj na https://www.moment.pl/depilacja/czestochowa. Znajdziesz tam spis najlepszych gabinetów w mieście i będziesz mogła sprawdzić, czy oferują zabiegi depilacji z wykorzystaniem naturalnych technik.

Naturalne metody depilacji, które przetrwały do dziś

W salonach kosmetycznych można wykonać depilację pastą cukrową. To jedna z tych technik, która przetrwała wieki. Pasta cukrowa to w 100% naturalny produkt, który możesz nawet wykonać samodzielnie. Jej właściwości znane są od wieków. Doskonale usuwa włoski wraz z cebulką, nawet te najkrótsze, nie uczula i pozostawia skórę aksamitnie gładką, ponieważ wraz z włoskami usuwa także martwy naskórek. Dzięki dużej ilości cukru w składzie gwarantuje higienę, gdyż cukier działa niczym bariera ochronna dla skóry. Depilacja pastą cukrową zyskała tak wielką popularność, że większość salonów kosmetycznych zastępuje wosk właśnie pastą cukrową. To lepsze alternatywa, gdyż można ją stosować również u alergików oraz na skórze naczynkowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here