Naprawa telefonów w Wejherowie

Funkcjonowanie we współczesnej rzeczywistości bez telefonu jest niemożliwe. Komórka towarzyszy nam w domu, w pracy i na wakacjach. Ze względu na ciągłość użytkowania telefony narażone są szereg usterek, z którymi zmagają się serwisy napraw. Jakie awarie występują najczęściej i co jest ich przyczyną?

Upadek z wysokości

Klasyczną przyczyną, która sprawia, że naszym urządzeniem musi zająć się serwis telefonów komórkowych jest upadek z wysokości. Komórka towarzyszy nam cały dzień i w chwili nieuwagi łatwo o jej upuszczenie i będącą tego konsekwencją awarię. Z tego względu każdy telefon powinien być uposażony w etui ochronę oraz dodatkowe szkło hartowane.

Do najpopularniejszych uszkodzeń zaliczyć można pęknięcia i porysowania ekranu oraz osłabienie lub zniknięcie reakcji telefonu na dotyk. W praktyce, w przypadku współczesnych telefonów rzadko uposażonych w przyciski fizyczne uniemożliwia to korzystanie ze sprzętu. Oprócz uszkodzenia ekranu mogą pojawić się takie problemy jak:

– niedziałający mikrofon,
– uszkodzony głośnik,
– problemy z zasięgiem,
– brak połączenia z internetem,
– niemożność wykonywania zdjęć,
– dysfunkcje fizycznych przycisków,
– zepsute złącza słuchawkowe.

Zalanie wodą

Najczęściej serwis telefonów komórkowych oprócz usterek będących rezultatem upadku, uderzenia boryka się ze sprzętem zalanym wodą. Przyczyna jest taka sam jak w przypadku uderzeń. Telefon jest nierozłączną częścią życia. Zabieramy go do łazienki, na basen, czy też na spacer mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jeżeli jednak dojdzie do zalania powinniśmy natychmiastowo zareagować, co znacznie zwiększy szansę naszego sprzętu na przetrwanie. Natychmiast po zalaniu wodą powinniśmy wyciągnąć kartę pamięci, kartę SIM oraz, o ile to możliwe baterię. Telefon osuszamy ręcznikiem i natychmiastowo zanosimy do serwisu. W przypadku zalania może dojść do podobnych awarii jak przy upadku.

Inne problemy z telefonem

Oprócz upadku i zalania do awarii w telefonie może dojść wyniku szeregu innych przyczyn. Naprawa telefonów komórkowych może być rezultatem między innymi nieodpowiedniej eksploatacji sprzętu. Może się ona objawiać między innymi poprzez:

– brak reakcji ze strony gniazda ładującego,
– zbyt szybkie rozładowywanie się baterii.

Niezależnie od tego, gdzie leży problem powinniśmy oddać telefon do zaufanego serwisu telefonów komórkowych w Wejherowie. Polecamy szczególnie AMserwis, który znajduje się koło Kauflandu na ulicy Staromłyńskiej. Z dokładną ofertą można się zapoznać na stronie https://amserwis-gsm.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here