Różne metody odmładzania - co wybrać?

Wspaniałe możliwości, jakie daje współczesna medycyna estetyczna, sprawiają, że jeśli ktoś nie akceptuje zmarszczek i chce zachować młody wygląd mimo upływającego czasu, ma do tego mnóstwo możliwości. Jest to tym bardziej łatwe, że gabinetów oferujących takie zabiegi jest bardzo wiele, ich ceny są coraz bardziej przystępne, a metody zaawansowane i coraz mniej inwazyjne. Co zatem wybrać, kiedy chce się wyglądać znacznie młodziej?

Poważna ingerencja czy subtelny efekt?

Jeśli ktoś chce radykalnego odmłodzenia, bo na przykład jego skóra jest już w bardzo złym stanie, zmarszczki są głębokie i mocno widoczne, a skóra zwiotczała i jej owal zaburzony, można wykonać chirurgiczny lifting, zdecydować się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym czy zabiegi laserowe. Dobre efekty daje też botoks, jednak trzeba pamiętać, że zabieg ten zmniejsza możliwość wykonywania ruchów mimicznych, a także dość mocno zmienia rysy twarzy.

Kiedy zaś chce się uniknąć wyraźnych śladów ingerencji, warto zdecydować się na przykład na niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które oczekują znacznego odmłodzenia. Jeśli zaś zmiany nie są jeszcze widoczne i chce się opóźnić starzenie, pomóc może na przykład osocze bogatopłytkowe.

Niechirurgiczny lifting twarzy – różne metody

Osoby, które chcą zafundować sobie silny efekt odmłodzenia typowy dla liftingu, ale jednocześnie nie zamierzają decydować się na taką operację, są w tej dobrej sytuacji, że mogą wybierać spośród wielu metod. Mianem niechirurgicznego liftingu twarzy określa się bowiem liczne zabiegi, które dają efekt przywrócenia napięcia i silnego odmłodzenia skóry. Co istotne, jest to nie tylko usunięcie zmarszczek i bruzd, ale też na przykład podciągnięcie opadających powiek czy poprawa owalu twarzy, co nie zawsze gwarantują inne, na przykład wymienione wyżej, metody.

Co zatem można wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele. Popularnością cieszą się na przykład nici liftingujące, które wszczepia się pod skórę w ramach mało inwazyjnego i komfortowego zabiegu, a efekt utrzymuje się do 2 lat. Świetne rezultaty daje też niechirurgiczny lifting twarzy polegający na wykorzystaniu podczerwieni, lasera lub fal radiowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here