Zalety ćwiczeń w domowym zaciszu

Wiele osób pragnących ćwiczyć ma problem z wyborem odpowiedniej dla siebie formy ćwiczeń. Często wydaje nam się, że treningi na siłowni czy w klubie fitness są bardziej skuteczne niż ćwiczenia w zaciszu własnego domu.

Aby ćwiczenia były skuteczne, potrzebna jest systematyczność, a nie każdy ma czas na regularne treningi poza domem. Zakup karnetu do profesjonalnej siłowni to również spory wydatek. Dlatego często dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia we własnym domu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dużym plusem domowego treningu jest oszczędność czasu. Nie musimy dojeżdżać do klubu, a czas, który przeznaczylibyśmy na dojazd możemy spożytkować w inny sposób. Domowe treningi to idealne rozwiązanie dla mieszkańców małych miasteczek i wsi, gdzie dostęp do klubów fitness i siłowni jest utrudniony.

Ćwicząc w domu oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Inwestujemy jedynie w przyrządy do ćwiczeń. Niektóre z tych przyrządów kosztują naprawdę niewiele, mają małe rozmiary, bez problemu zmieszczą się nawet w niewielkim pokoju.

Możliwość ćwiczeń o dowolnej porze

Kolejną zaletą treningu w domu jest możliwość ćwiczeń o dowolnej porze dnia. Ćwiczyć możemy, kiedy nam pasuje. Jest to ważne zwłaszcza dla osób pracujących do późna oraz dla rodziców małych dzieci. Porę ćwiczeń można dowolnie zmieniać.

Dowolność w wyborze ćwiczeń

Ćwicząc w domu możemy samodzielnie wybierać ćwiczenia. Jeżeli dane ćwiczenie sprawia nam dużą przyjemność, możemy je kontynuować, o ile czas nam na to pozwoli, jeżeli jakieś ćwiczenie nam się znudzi, zamiana go na inne nie jest żadnym problemem.  

Domowe treningi mają też swoje wady. Przede wszystkim osobom ćwiczącym samotnie trudniej jest zmotywować się do regularnych treningów niż osobom ćwiczącym w grupie. Poza tym w klubie fitness lub na siłowni można nawiązać nowe znajomości, oderwać się od szarej rzeczywistości, wymienić z innymi osobami doświadczenia na temat treningu.

Luz

Są jednak osoby, które wolą ćwiczyć samotnie. Nie każdy  ma cierpliwość, by czekać w kolejce do niektórych sprzętów, nie każdy z nas pragnie, by inne osoby ćwiczące zobaczyły naszą przepoconą koszulkę, wiele osób wstydzi się też swojej figury i kiepskiej formy.

Ćwicząc w domu możemy założyć swój ulubiony dres, w którym niekoniecznie chcemy pokazywać się wśród innych ludzi. Podczas ćwiczeń możemy słuchać swojej ulubionej muzyki, a nawet oglądać serial.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here