Zalety oleju z wiesiołka

Olej z nasion wiesiołka znajdujący się w produktach Oeparol pozyskiwany jest w trakcie tłoczenia na zimno. Metoda ta pozwala uzyskać wysokiej jakości olej, który zawiera wiele prozdrowotnych właściwości. Wyróżnia go bogaty skład, ale i wiele różnorodnych zastosowań. Przekonaj się jakie zalety posiada olej z wiesiołka, który pozyskiwany jest z nasion dość niepozornej i pospolitej rośliny.

Poznaj skład oleju z wiesiołka

W składzie oleju z nasion wiesiołka znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli NNKT. Wśród nich należy wymienić kwas linolowy (LA) oraz gamma-linolenowy (GLA)., zaliczane do grupy kwasów Omega-6. Olej z wiesiołka zawiera także: witaminę E, fitosterole, kwas palmitynowy, kwas oleinowy, cynk, selen, kwas stearynowy, magnez czy wapń. Sprawia to, że olej ten chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce oraz suplementach diety. Jego zróżnicowany i okazały skład powoduje, że stosowany jest także w czasie leczenia chorób skóry i wielu innych.

Dlaczego warto zastosować olej z wiesiołka?

Olej z nasion wiesiołka posiada bardzo bogaty skład, dzięki czemu jest niezwykle cennym źródłem wielu składników odżywczych. Przekłada się to jednocześnie na szereg zastosowań, które wyróżniają ten olej na tle innych substancji naturalnych.
Wśród nich należy wymienić walkę ze zmianami skórnymi, ponieważ olej z nasion wiesiołka pomaga w leczeniu: alergii skórnych, trądziku, egzemy, łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry. Dodatkowo produkty Oeparol przyczyniają się do poprawy stanu oraz nawilżenia skóry. Jest to możliwe, gdyż olej ten utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia organizmu oraz zapobiega utracie wody z organizmu.

Olej tłoczony na zimno z nasion wiesiołka z powodzeniem może być stosowany również w kuchni, jako dodatek do świeżych i zielonych sałatek. To jednocześnie doskonały składnik zimnych sosów, które z pewnością odmienią każde przygotowane danie. Warto zauważyć, że olej ten uzupełni koktajle czy choćby zupy typu krem o cenne właściwości odżywcze. Produkt ten posiada szereg zastosowań w trakcie przygotowywania licznych posiłków, dzięki czemu każdy znajdzie swoje ulubione danie, gdzie będzie w stanie go zastosować.

Olej z nasion wiesiołka bardzo często wykorzystywany jest w kosmetyce, ponieważ zawarte w nim polifenole wykazują właściwości przeciwrodnikowe oraz antyoksydacyjne. Dodatkowo działa na skórę bakteriobójczo oraz grzybostatycznie, dlatego też przywracany jest prawidłowy skład flory bakteryjnej. Olej ten sprawia również, że skóra się regeneruje oraz długo pozostaje nawilżona. To tylko część atutów charakteryzujących ten produkt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here