praca dla kobiet

W obecnych czasach, kiedy panuję równouprawnienie kobiety mogą pracować na stanowisku, które zapewni im nie tylko stabilizację finansową, ale również  dadzą im wiele satysfakcji. Pośród najlepszych miejsc gdzie kobiety będą mogły dobrze zarobić są między innymi praca w ochronie zdrowia, praca w zarządzaniu firmą oraz zawód prawnika. Niestety w porównaniu do mężczyzn, kobiety ciągle zarabiają mniej. GO Banking Rates oraz z BLS wybrały siedemnaście zawodów, w które są najlepiej płatnymi miejscami pracy dla kobiet. Wśród nich oczywiście nie zabrakło tych zawodów, za które kobiety otrzymują najwyższe honorarium.

Poniżej podano 6 najlepiej opłacanych zawodów, wykonywanych przez panie w USA

Programiści komputerowi

Średnia tygodniowych zarobków: 1 302 USD

Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety odnoszą sukcesy w tej branży. Jeśli pasją pań jest programowanie, pisanie kodów programów komputerowych, dodatkowo mają dużą wiedzę w tej dziedzinie i chociażby licencję z informatyki, to rynek oprogramowania komputerowego stoi przed nimi otworem. Jest to bardzo rozwijająca się branża i ciągle potrzeba ludzi do tej pracy.

Analitycy badań operacyjnych

Średnia tygodniowych zarobków: 1.325 dolarów

Praca analityka operacyjnego polega na wykorzystaniu zaawansowanych metod matematycznych oraz analizie, tak aby pomóc firmom zbadać różne problemy, zidentyfikować ich przyczynę, a następnie ją rozwiązać. Dodatkowo trzeba podejmować takie decyzje, które wyjdą na korzyść firmie dla której tworzymy te analizy. Odpowiednie studia, otwarty umysł, umiejętność analizowania i zamiłowanie do matematyki, są to cechy które musi posiadać każdy analityk.

Analitycy zarządzania

Średnia tygodniowych zarobków: 1.348 dolarów

Analityków zarządzania nazywa się również doradcami do spraw zarządzania. Praca ta polega na wyszukiwaniu i proponowaniu sposobu na poprawienie efektywności organizacji. Najczęściej analitycy zarządzania doradzają menedżerom, na przykład w jaki sposób mogą zwiększyć zyski w firmie chociażby poprzez cięcie kosztów czy zwiększonym przychodom.

najlepsza praca dla kobiet - jaka

Twórcy oprogramowania

Średnia tygodniowych zarobków: 1.415 dolarów

Twórcy oprogramowania stoją za opracowaniem programów komputerowych. Wiekszość z nich opracowuje aplikacje, dzięki nim również zawdzięczamy wiele programów i aplikacji, które można wykorzystać do wykonywania określonych zadań na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy też smartfonie.

Inżynierowie

Średnia tygodniowych zarobków: 1.448 dolarów

Obowiązki inżynierów są bardzo różne. Mogą dotyczyć na przykład badania i rozwoju, projektowania, czy też testowania. Często inżynierowie angażowani są również w same procesy produkcyjne, czuwają nad ich poprawnością, oraz w procesy konserwacyjne.

Lekarze, pielęgniarki

Średnia tygodniowych zarobków: 1.522 USD

Służba zdrowia, czyli praca lekarza, pielęgniarki czy położnej. Odpowiedzialni są oni za koordynację opieki nad pacjentem oraz świadczą podstawową i specjalistyczną opiekę zdrowotną. To właśnie w tej pracy kobiety najlepiej sprawdzają się w zawodzie pielęgniarki.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here