trądzik po 30

Trądzik to niestety coraz częściej problem dorosłych. Gdy pojawia się trądzik po 30 roku życia jesteśmy zdezorientowane, bo czas burzy hormonalnej już dawno minął. Na naszą niekorzyść przemawia także fakt, że wypryski pojawiające się po 30 stosunkowo trudno usunąć. Przykładem mogą być zagraniczne gwiazdy muzyki i kina, których nieretuszowane zdjęcia wywołują mały skandal w sieci. Także w naszym przypadku podłoża trądziku są podobne: zabieganie i stres. Brak nam czasu na pielęgnację, ale chociażby sen i zdrowe posiłki. To wszystko kumuluje się w nas i w końcu powoduje wysyp pryszczy na twarzy. Tak więc trądzik nie dotyczy tylko nastolatków, a my powinnyśmy zacząć myśleć o problemie stosownie do naszego wieku, ponieważ jest to naprawdę bardzo ważne.

Co powoduje trądzik u dorosłych?

Trądzik po 30 u kobiet to wynik splotu kilku czynników. U różnych z nas mogą przeważać inne przyczyny i powodować różne nasilenie w objawach. Oto powody występowania trądziku u dorosłych:
1. Stres
2. Zanieczyszczenie środowiska
3. Jedzenie zbyt wielu przypraw
4. Czekolada i musztarda Hormony
Ostatni czynnik jest tutaj przeważający, ponieważ pomimo dorosłego wieku hormony wciąż potrafią ulegać zmianom. Wraz ze zmianą cyklu na skórze mogą występować pryszcze i bolące krostki , ale także samoistnie odchodzić. Gdy problem nie ustępuje i wzbiera na sile nie czekaj na rozwój sytuacji, tylko rozpocznij leczenie trądziku u dorosłych.

jaki sposób na trądzik po 30 skuteczny

Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik po 30 przebiegający z silnymi zaostrzeniami to dla wielu kobiet powód do wstydu. Zależy im na szybkim uzyskaniu rezultatów, ale często leczenie takie trwa nawet kilka lat. Przez ten czas lekarz dobierze odpowiednie leki, przepisze różne specyfiki, a na końcu uzyskamy trudny do zdobycia rezultat. Pewne sposoby na trądzik pozostają od lat takie same: leczenie antybiotykiem, podawanie witaminy B12, PP i niacyny. U kobiet bardzo często wprowadza się terapię hormonalną. Ryzyko jest więc duże a i nasze zdrowie na pewno nie będzie w najlepszym stanie. Dlatego duża część kobiet decyduje się na domowe leczenie trądziku. W takim wypadku wystarczą specyfiki dostępne bez recepty. Przede wszystkim należy pamiętać, aby możliwie często wybierać produkty łączone, tzn. przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe w jednym jak Iwostin Purritin. Nie bójmy się też wybierać radykalnych środków. To, że nastolatki leczy się kremami nie każe ci stosować tych samych produktów w wieku 30 lat. Twoja skóra jest silniejsza, mniej delikatna i nie tak wrażliwa. Dlatego ty możesz pozwolić sobie na zabiegi kwasami, np. maseczka algowa Bielenda z kwasami. Zamiast kremu antybakteryjnego dla nastolatek, wybierz oddzielnie serum, krem i tonik, który będzie miał właściwości odkażające. Takie preparaty będą przeciwdziałać rozprzestrzenianiu bakterii na gruczoły łojowe i normalizować pracę wytwarzania sebum. Dobrze, gdy będziesz łączyła kosmetyki nawilżające z matującymi. Te pierwsze będą zapobiegały wysuszeniu typowemu podczas leczenia trądziku, a drugie pozbędą się problemu na długo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here